مبلمان اداری

مبلمان اداری از مهمترین اجزای دکوراسیون اداری در هر دفتر کاری است.  این در حالی است که مبلمان اداری باید قابلیت‌های کاربردی خاص خود را نیز داشته باشند. پس باید در زمینه انتخاب مبلمان اداری نکات مختلفی را در نظر داشت.

از آنجا که مبلمان اداری دارای اجزای مختلفی است؛ حفظ یکپارچگی و ست بودن اجزا با یکدیگر و از طرفی با سایر عناصر موجود در فضا، مسئله بسیار مهمی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب درست مبلمان اداری با ادامه این مطلب شرکت سامانه ساز همراه باشید.

مجموعه مبلمان اداری سامانه ساز

شرکت سامانه ساز فرابین تولیدکننده و ارائه دهنده لوکس‌ترین و مدرن‌ترین مبلمان اداری برای شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف است. ما با استفاده از جدیدترین دستگاه‌های مدرن CNC اقدام به تولید محصولات خود با طرح‌های روز و مناسب کسب و کار شما می‌نماییم.

استفاده از یراق‌آلات مرغوب، دوام و کارایی مبلمان اداری تولید شده توسط ما را، بطور چشمگیری افزایش داده و نگرانی‌های معمول بابت خرابی آن ها را به حداقل می‌رساند.

برخی از مهمترین محصولات شرکت سامانه ساز در زمینه مبلمان اداری شامل انواع میز اداری، میز کارمندی، میز کارشناسی، میز مدیریتی، میز پذیرش، پارتیشن اداری، پارتیشن تک جداره و پارتیشن دو جداره و… است.

ما مبلمان اداری خود را با امکان تغییر سایز بر اساس نیاز مشتریان و تنوع در امکان انتخاب انواع رنگ و روکش‌ها ارائه می‌دهیم. شرکت سامانه ساز فرابین آمادگی دارد مشاوره و ساخت انواع مبلمان اداری را بر اساس نظر و سلیقه مشتریان خود ارائه دهد.

یکی از مهمترین ویژگی‌های خدمات ما، با بازدید از محل، طراحی اختصاصی فضا بصورت دو بعدی و سه بعدی، همراه با پیش فاکتور بصورت رایگان به مشتریان است.

بعد از تائید طرح‌ها از سوی شما، تولید، اجرا و نصب همه اجزاء مبلمان اداری توسط تیم سامانه ساز انجام خواهد شد. این شرکت تمامی مراحل از صفر تا صد کار را برای شما انجام خواهد داد.

اهمیت و انواع مبلمان اداری

مبلمان اداری
مبلمان اداری

مبلمان اداری بخش مهمی از دکوراسیون شرکت است. مبلمان اداری شرکت معمولا در قالب میز، قفسه، کابینت، مبل و غیره خواهد بود. مبلمان اداری شما نقش مهمی در جلوه بهتر محیط کار دارد. نوع مناسبی از مبلمان باید ارائه شود تا حداکثر راحتی را برای کارمندان فراهم کند. طرح‌بندی مناسب مبلمان باعث می‌شود که دفتر کار محیط دلنشین و مناسبی داشته باشد. این کار باعث کاهش خستگی و خطرات بهداشتی و سلامتی شده و بهره‌وری و انرژی کارکنان را به حداکثر می‌رساند.

مبلمان اداری باعث شکل دادن به محل فعالیت کارمندان خواهد شد؛ بنابراین انتخاب درست مبلمان اداری بسیار مهم است. مدیر مجموعه باید مبلمان اداری را با توجه به ماهیت و اندازه شرکت انتخاب کند.

راهنمای انتخاب مبلمان اداری

در هنگام انتخاب مبلمان اداری برای دستیابی به نتیجه مناسب، باید برخی از عوامل را مدنظر داشته باشید:

منابع مالی

مقدار بودجه موجود برای این هدف، طبیعتا انتخاب‌های شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اما در عین حال لازم است که مناسب‌ترین نوع مبلمان را داشته باشیم. بنابراین مدیر یک مجموعه، باید قبل از انتخاب مبلمان اداری هزینه‌های احتمالی و عوامل مورد نیاز را در نظر بگیرد.

طرح

طراحی مبلمان اداری با توجه به کاربرد آنها، شکل و میزان فضای موجود، تعداد کارمندان و شرایط فیزیکی آنها انجام می‌شود. البته نباید فراموش کرد که در کنار تمامی این موارد، هنر در طراحی مبلمان اداری نقش مهمی دارد.

طول عمر

طول عمر یک عامل مهم برای خرید مبلمان اداری است. به عنوان مثال مبلمان فولادی که این روزها در دفاتر کاری بسیار محبوب شده است، دارای عمر طولانی‌تری از مبلمان چوبی است. اما از نظر وزنی از مدل‌های چوبی سنگین‌تر است.

صرفه جویی در فضا

انتخاب مبلمان به شدت تحت تاثیر میزان فضای موجود قرار خواهد گرفت. از آنجا که اجاره ملک و دفتر کاری در مناطق شهری بسیار زیاد است؛ معمولا صرفه‌جویی در فضا باید در بیشترین حالت ممکن باشد.

راحتی

راحتی یک نیاز اساسی برای کارایی بالاتر است. راحتی باعث افزایش سرعت، کیفیت انجام کار و رفاه بیشتر در کارمندان می‌شود.

ظاهر

ظاهر خوب مبلمان اداری به میزان قابل توجهی به افزایش زیبایی ظاهری دفتر کار کمک می‌کند. بنابراین مبلمان نه تنها باید کارامد باشد، بلکه باید در نظر کارمندان و مراجعان، زیبا هم باشد.

بهداشت

در زمان انتخاب محصول سهولت تمیز کردن مبلمان یا فضای زیر آن را در نظر داشته باشید. چراکه در غیر این صورت، بعدها زحمت زیادی برای شما ایجاد می‌کند.

وزن

مبلمان باید به اندازه کافی سبک باشد تا بتواند در محل کار حرکت کند. فراموش نکنید که در زمان تغییرات چینش، ممکن است لازم باشد آنها جابجا شوند.

ایمنی

مبلمان باید برای استفاده امن باشد. صفحات، شیشه و دیگر زوایا باید همسطح و بدون برجستگی‌ها و گوشه‌های خطرناک باشند.

چند منظوره یا سازگار

تا جایی که ممکن است فضای ذخیره‌سازی، مناسب برای هرگونه استفاده‌ای از قبیل نگهداری از فایل‌ها، تلفن‌ها، رایانه‌ها و غیره باشند.

انتخاب مبلمان اداری با توجه به فضای اداری

فارغ از ویژگی های مبلمان اداری که در بالا مطرح شد و در نظر گرفتن آنها برای انتخاب یک مبلمان اداری خوب بسیار حائز اهمیت است؛ توجه به ویژگی های فضای اداری نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. در واقع فضای داخلی دفتر کار شما باید دارای ویژگی هایی برای هرچه بهتر و کاراتر شدن مبلمان اداری باشد. در میان ویژگی ها توجه به اندازه ها و ابعاد دفتر کار، مهمترین نکته است. هماهنگی اندازه مبلمان و سایر عناصر دکوراسیون اداری با اندازه بخش های مختلف دفتر کار، کمک می کند مبلمان شما بیشترین کارایی را داشته و از فضا حداکثر استفاده را ببرید. به عنوان مثال استفاده از مبلمان ظریف، میزهای کار گروهی و مبلمان دارای چند کاربرد (مثلا میز کنفرانسی که می تواند میز کار هم باشد) می توان در یک دفتر اداری کوچک بسیار موثر باشد.

توجه به ویژگی های سازمانی در انتخاب مبلمان اداری

منظور از ویژگی های سازمانی به زبان ساده به معنای حال و هوای سازمان شماست. اینکه شما سازمانی شلوغ و پر تنش را اداره می کنید که روزانه تعداد زیادی ارباب رجوع دارد؛ و یا سازمانی خلوت و در سکوت کامل، که لزوما به مشتریان به صورت حضوری سرویس نمی دهد، می تواند در انتخاب مبلمان اداری شما و حتی شکل چینش آن تاثیر بگذارد. به عنوان مثال مبلمان مهمانی که روزانه صدها نفر ارباب رجوع از آن استفاده می کنند، باید دوام بیشتری از مبلمان میهمانی داشته باشد که در ماه پذیرای بیش از چند نفر نیست.

چند نکته مهم دیگر درباره مبلمان اداری

  • امروز مبلمان های اداری توانسته‌اند خود را با نیازهای مشاغل مختلف هماهنگ کنند. تغییر فضا از محیط‌های یک نفره به محیط‌های گروهی، حفظ حریم شخصی کارمندان در عین دسترسی بهتر به یکدیگر، ایجاد فضای تمرکز در کنار فضاهای گروهی و… از جمله مواردی است که با توجه به نیازهای گوناگون مشاغل مختلف، مورد توجه طراحان قرار گرفته است.
  • مبلمان اداری مدیران باید دارای ویژگی‌های خاص خود باشد. زیبایی و پرستیژ بالا و در عین حال حفظ خصوصیات کاربردی، مهمترین ویژگی این مبلمان است. از طرفی بسیاری از مدیران علاقه دارند در کنار حفظ پرستیژ و شان جایگاه مدیریت، از طراحی‌های ساده و سبک بهره ببرند.
  • بنا بر تحقیقات مختلف، نزدیک به ۸۰ درصد وقت کارکنان به تنهایی می‌گذرد. سبک‌های جدید مبلمان اداری می‌کوشد در عین حفظ کارایی کارکنان، برای ارتقا فعالیت آنها، فضاهایی برای به اشتراک گذاری تجارب کاری ایجاد کنند.

سبک‌های طراحی دکوراسیون اداری و مبلمان اداری در سال‌های اخیر، دچار تحولات زیادی شده‌اند. ما در شرکت سامانه ساز فرابین، باور داریم که یک فضای ادرای شیک، مدرن و راحت، یکی از ابزارهای مهم تجارت است. ما باور داریم که محیط کار بیان‌کننده شخصیت کارکنان و فرهنگ هر شرکت است؛ و باید به بهترین شکل ممکن مورد توجه قرار گیرد.

[wd_empty_spaces height_mobile=”0″ height_tablet=”50″ height_desktop=”50″]

آخرین مقالات