میز اداری

انواع میز اداری

معرفی میز های اداری کارمندی و میز های مدیریتی

برای بدست آوردن بهترین کارایی باید شرایط و محیط مناسب و خوبی برای کارمندان فراهم کنیم تا بیشترین بازده را داشته باشند. یکی از این اقلام میز اداری می باشد.

از دیگر کاربرد های میز اداری در تجهیز سالن ها و اتاق های کنفرانس می باشد. شرکت سامانه ساز فرابین آمادگی طراحی و ساخت انواع میزهای اداری در اندازه ها وطرح های مختلف با تعداد نفرات مورد نیاز شما را دارد.

میزهای اداری این شرکت با بهره بردن از مواد اولیه مرغوب و طراحی شده برای بالاترین احساس راحتی ارائه می شوند. همچنین شرکت سامانه ساز فرابین برای تجهیز سالن های کنفرانس و همایش، دیوار پوش و دیوار کوب و غیره نیز خدمات ارائه می دهد.

انواع میز

میز اداری و میز مدیریتی

بدون شک محیط کار بر بهره وری و پیشرفت هر شرکتی تاثیر زیادی دارد. یکی از اقلامی که نقش مهمی در این امر ایفا می کند میز اداری است. میز اداری را در انواع مختلف طرح، رنگ و اندازه می توان یافت اما هر میز اداری برای کاربردی خاص مناسب می باشد.

میز اداری و مدیریتی

میز اداری و مدیریتی

بسته به اینکه فعالیت شرکت شما به چه نحو است، میز اداری مخصوص به خود را انتخاب کنید. به فضا و ارگونومی بودن میز اداری باید توجه زیادی کرد. می توان با انتخاب میز اداری مناسب احساس راحتی را برای کارمندان به ارمغان بیاورید. اگر کارمندان شما با رایانه کار می کنند میزی را انتخاب کنید که فضایی برای کیس رایانه داشته باشد و کابل های رابط را بتوانید براحتی متصل کنید.

برای شرکت هایی که بصورت مکتوب کار می کنند، میز اداری را که جای کافی برای قرار دادن سند ها و کتب داشته باشد و بتوان براحتی کارهای روزمره را انجام داد و کشو برای جا دادن اسناد داشته باشد انتخاب کنید. در صورتی که هم با رایانه کار می کنید و هم از کاغذ استفاده می کنید، که معمولا مدیران اینطور هستند باید میزی را انتخاب کنید که هم فضای زیاد برای کار داشته باشد و هم دارای کشو و کمد باشد.

میز اداری نباید به پا فشار بیاورد. ارتفاع و محل قرار گیری پا باید راحتی را برای استفاده کننده فراهم کند. در صورت استفاده از میز اداری استاندارد فشار کمتری به کارمندان منتقل می شود.

میز اداری باید از نظر طرح و رنگ متناسب با محیط شرکت یا سازمان باشد. با استفاده از طرح هماهنگ میز اداری و محیط شرکت، احساس مطلوب تر و بهتری را برای کارمندان و مراجعین ایجاد کنید.

میز اداری از مواد مختلفی ساخته می شوند. بسته به سلیقه و نظر شما می توانید از انواع چوب، ام دی اف و فلز در میز اداری خود استفاده کنید. استفاده از مواد لوکس در میز مدیریتی جلوه و نمای بهتری ایجاد می کند.

ابزار و یراق برای میزهای اداری و مدیریتی دارای تنوع بسیاری هستند. از جنس های لوکس و مرغوب گرفته تا انواع معمولی و کم هزینه هر کدام که متناسب با محیط شرکت و هزینه شما می باشد را می توانید برای میز اداری و مدیریتی خود انتخاب کنید.

برای ایجاد محیطی زیبا و در عین حال کارآمد یکی از مهمترین مواردی که باید به آن توجه کافی شود، انتخاب میز اداری مناسب می باشد، که راحتی میز اداری برای کارمندان و مراجعین از مهمترین ها است.

وجه تمایز و برجسته شرکت سامانه ساز فرابین در امکان تغییر سایز بر اساس نیاز و دارای تنوع برای انتخاب رنگ روکش ها در تمامی محصولات این شرکت می باشد.

ویژگی های مهم میز های اداری و مدیریتی

در سازمان ها و اداره ها انواع مختلفی میز باید انتخاب شود تا برای کارکرد در آن قسمت مناسب باشد. هر شرکت و یا اداره ای نیازمند میز مخصوص به خود می باشد.

میز مدیریتی

یکی از انواع میز اداری که وجود آن در هر اداره ای لازم می باشد. میز مدیریت باید به گونه ای باشد که تمام ابزارهای مورد نیاز مدیر را در خود جای دهد.

مدیران معمولا از صبح باید پشت میز خود نشسته و به انجام کارهای مدیریتی برسند. بنابر این میز باید به گونه ای طراحی شود که استفاده از آن راحت باشد و باعث خستگی نشود. این نوع میز باید فضای کافی برای مانیتور و همچنین برای سندها و اوراق مورد استفاده داشته باشد.

 میز مدیریت علاوه بر این موارد باید به تعداد کافی کشو برای جای گیری موارد مختلف از کاغذ و پوشه گرفته تا لوازم شخصی را داشته باشد و فردی که از این میز استفاده می کند نیازی به قرار دادن لوازم مورد نیاز خود در جای دیگر را نداشته باشد. در صورتی که فرد استفاده کننده از این میز، از لپ تاپ استفاده نمی کند باید جای کافی برای قرار گیری کیس کامپیوتر داشته باشد بطوری که هوا هم در آن محفظه جریان داشته باشد.

اندازه مناسب میز مدیریتی

در هر شرکتی بنا به طراحی دکوراسیون اداری از لوازم مختلفی باید استفاده کنیم که نهایت کارآیی را داشته باشد و باعث شلوغی محل کار هم نشود. با انتخاب میز اداری و لوازم مناسب راندمان کاری هم بالا خواهد رفت.

میز مدیریتی یکی از نمادهای شرکت ها و اداره جات می باشد. با انتخاب میز مدیریت مناسب جلوه بهتری به کسب و کار خود بدهید.

اندازه مناسب میز مدیرتی

اندازه مناسب میز مدیرتی

ارباب رجوع و کارمندان با روبرو شدن با یک میز مدیریتی با شکوه و مناسب احساس بهتری نسبت به مدیر و فضای اتاق مدیریت پیدا خواهند کرد.

در فضاهای کوچک از میزهای بزرگ استفاده نکنید. این کار باعث می شود فضای کافی برای کسانی که به دفتر مدیریت می آیند وجود نداشته باشد و در صورتی که چند نفر بخواهند با مدیر ملاقات کنند میسر نخواهد بود.

از رنگی استفاده کنید که جلوه خوبی به فضا بدهد و متناسب با رنگ محیط اطراف باشد. برخی از شرکت ها دارای رنگ های سازمانی خاص خود هستند، استفاده بجا و مناسب از این رنگ ها در میز مدیریتی زیبایی بیشتری به آن می دهد.

اگر فضای کافی در اتاق مدیریت وجود دارد از میز دیگری در جلوی میز مدیریت استفاده کنید و در اطراف آن چند صندلی قرار دهید. در این حالت مدیر می تواند بیش از یک نفر را در دفتر خود ملاقات کند.

از چه موادی در میز مدیریت استفاده کنیم

انواع مختلفی از مواد اولیه برای ساخت میز مدیریتی وجود دارند. از چوب و فلز گرفته تا شیشه و آلومینیوم می توان در ساخت این نوع میز از هر کدام از این مواد استفاده کرد و یا ترکیبی از این مواد را در ساخت یک میز در نظر گرفت.

میزهای چوبی برای شرکت هایی مورد استفاده قرار می گیرند که دارای دکور چوبی هستند در صورت استفاده از چوب در اینگونه از میزها هماهنگی بهتر و بیشتری بین دکوراسیون و این میز ایجاد می شود.

میزهای چوبی سبک کلاسیک برای کسب و کارهای پر سابقه که طی چندین سال کسب و کار خود را حفظ کرده اند و از مبلمان چوبی استفاده می کنند. با این کار سابقه طولانی شرکت را به کارمندان و مراجعه کنندگان القا خواهید کرد.

اگر شرکت شما در زمینه تجارت الکترونیک و کسب و کاری دیجیتالی دارید در بعضی موارد مدیر باید از چند صفحه نمایش بر روی میز خود استفاده کند باید میزی را انتخاب کند که این امر میسر باشد و موارد دیگر را هم بتواند بر روی میز خود جای دهد.

برای شرکت هایی که در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارند مدرن بودن میز مدیریت می تواند هماهنگی بین فعالیت کاری و فضای دفتر مدیر ایجاد کند و همخوانی بیشتری داشته باشد.

میز اداری

تمام فعالیت های اداره و شرکت با انواع میزهای اداری انجام می شوند. این میزها باید طوری طراحی شوند که بتوانند نیازهای کارمندان را برطرف کنند و فضای مورد نیاز آنها را داشته باشند.

ساختار میز اداری

ساختار میز اداری

هر میز اداری باید فضاهایی برای قرار دادن اسناد و پوشه ها داشته باشد و در ضمن به راحتی بتوان به آن اسناد و مدارک دسترسی داشت و از آنها استفاده کرد.

از دیگر مواردی که باید رعایت کرد فضای رفت آمد کارکنان می باشد. میزی را انتخاب کنید که افراد بدون هیچگونه سختی از کنار آنها رفت و آمد داشته باشند و به کارهای خود برسند.

علاوه بر میز اداری قفسه ها و کمد های مورد استفاده در اطراف این میزها هم از اهمیت بالایی برخوردار هستند این کمدها و قفسه ها برای کارمندان جزء موارد ضروری می باشند.

ساختار میز اداری

هر شرکت و اداره ای فعالیت مخصوص به خود را دارد بنابراین از میزی استفاده کنید که با فعالیت کارمندان هماهنگ باشد تا آنها بتوانند کارهای خود را بخوبی انجام دهند.

میز اداری که برای کارمندان در بخش جوابگوی تلفن مناسب باشد باید فضای کافی برای قرار دادن تلفن، کاغذها و پرونده های آنها داشته باشد. کشوهایی داشته باشد که براحتی و بدون دور شدن از میز بتوان به آنها دسترسی داشت.

در صورتی که اکثر کار کارمندان با استفاده از کامپیوتر کارهای خود را انجام می دهند باید میزی را انتخاب کنیم که کیس کامپیوتر را بتواند در خود جای دهد و از طرفی بر روی آن هم فضای کافی برای صفحه نمایش آن باشد.

از هر کدام از مواد اولیه برای میز اداری می توان استفاده کرد بشرطی که با دکوراسیون شرکت متناسب باشد و جلوه ای چشم نواز داشته باشد. با این کار باعث بالا رفتن روحیه کارمندان شده و در نتیجه راندمان آنها بالا خواهد رفت.

هر چه استفاده از میز اداری راحت تر باشد و ظاهری مناسب داشته باشد کارمندان کارهای خود را راحت تر انجام داده و دیرتر خسته خواهند شد.

میز اداری و دکوراسیون شرکت برای انتقال احساس خوب به ارباب رجوع نقش زیادی دارد با ایجاد محیط مناسب احساس اعتماد بیشتری به شما و کسب و کار شما خواهند داشت.

آخرین مقالات