همه چیز درباره ی پارتیشن ها |پارتیشن یا تقسیم‌بندی فضای داخلی منزل یا محل کار به دو یا چند بخش با استفاده از دیوار یا پوشش‌های انعطاف‌پذیر است. پارتیشن‌ها می‌توانند از مواد مختلفی مانند چوب، شیشه، فلز، پلاستیک و غیره ساخته شوند. در این مقاله به مزایا و معایب استفاده از پارتیشن، انواع پارتیشن‌ها و کاربردهای آن‌ها می‌پردازیم. پارتیشن اداری یک وسیله فضایی است که برای تقسیم فضا و جداسازی مناطق مختلف اداری یا کاربری در یک محیط مشترک مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پارتیشن‌ها معمولاً از موادی چون چوب، شیشه، شبکه فلزی، آلومینیوم یا پلاستیک ساخته شده و می‌توانند در فضاهای باز، سالن‌های اداری، اتاق جلسات و غیره نصب شوند. پارتیشن‌های اداری، به کارمندان امکان می‌دهد تا در فضایی کوچک تر به‌صورت مجزا، ورودی به مناطق مختلف داشته باشند.

پارتیشن اداری به منظور تقسیم فضای یک اداره برای جلوگیری از هدررفتن فضای خالی و افزایش حریم خصوصی و شخصیت افراد به کار می‌رود. این پارتیشن ها معمولا از موادی مانند شیشه، چوب، فلز و یا پلاستیک ساخته می‌شوند و به راحتی در فضای باز کمبود محل قرار می‌گیرند.

برخی از کاربردهای پارتیشن اداری عبارتند از:

 1. جدا کردن اتاق ها: پارتیشن ها را می توان برای جدا کردن اتاق های مختلف و جلوگیری از تداخل های بین فعالیت های مختلف در یک فضا اداری استفاده کرد.

 2. جلوگیری از نور پراکنده: اگر می خواهید نور بیشتری در دفترتان داشته باشید و برای اینکار نگران نور پراکنده هستید، می توانید پارتیشن های شیشه ای استفاده کنید تا نور را از یک اتاق به دیگری انتقال دهید.

 3. افزایش حریم خصوصی: با استفاده از پارتیشن ها، می توانید فضای خصوصی برای مدیران و کارمندان را فراهم کنید. این کار می تواند باعث افزایش تمرکز کارمندان و افزایش بهره وری شود.

 4. بهبود صدا و رفلکس: در صورت استفاده از پارتیشن های کناری صوتی، می توانید از انعکاس صدایی جلوگیری کنید و بهبود کیفیت فضای صوتی دفتر خود را تجربه کنید.

 5. زیبایی بخشیدن به دفتر: با استفاده از پارتیشن های مناسب، می توانید دفتر خود را زیبا و جذاب بخشید و به چشم خوردن دفتر شرکت توجه بیشتری جلب کنید.

همه چیز درباره ی پارتیشن ها

انواع پارتیشن

پارتیشن‌ها به شکل‌های مختلفی مانند پارتیشن دیواری، پارتیشن شیشه‌ای، پارتیشن انعطاف‌پذیر و غیره ساخته می‌شوند. در زیر به بررسی برخی از انواع پارتیشن‌ها می‌پردازیم:

 1. پارتیشن دیواری: این نوع پارتیشن با استفاده از دیوارهای سنگین و ضخیم ساخته می‌شود. این نوع پارتیشن بیشتر در ساختمان‌هایی با محیط کاری ثابت مانند ادارات، کارخانه‌ها و غیره استفاده می‌شود.
 2. پارتیشن شیشه‌ای: این نوع پارتیشن با استفاده از شیشه ساخته می‌شود و می‌تواند به شکل‌های مختلفی شامل شفاف، نیمه شفاف و غیر شفاف ساخته شود. این نوع پارتیشن بیشتر در محیط‌هایی با تمرکز بر طراحی داخلی مانند فضاهای اداری، فروشگاه‌ها و غیره استفاده می‌شود.
 3. پارتیشن انعطاف‌پذیر: این نوع پارتیشن از موادی مانند پلاستیک، پارچه و غیره ساخته می‌شود و می‌تواند به شکل‌های مختلفی انعطاف‌پذیر باشد. این نوع پارتیشن بیشتر در فضاهای باز و محیط‌هایی با نیاز به تغییرات مکرر استفاده می‌شود.

مزایا و معایب پارتیشن

استفاده از پارتیشن‌ها در محیط کار و منزل دارای مزایا و معایبی است که در زیر به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

مزایا:

 1. جداسازی فضا: استفاده از پارتیشن‌ها به شما امکان می‌دهد فضای داخلی را به بخش‌های مختلفی تقسیم کنید و این امر می‌تواند به بهبود سازماندهی و افزایش حریم شخصی کارمندان کمک کند.
 2. افزایش حریم شخصی: با استفاده از پارتیشن‌ها، می‌توانید به راحتی حریم شخصی کارمندان را افزایش دهید. این امر می‌تواند به بهبود شرایط کار و افزایش روحیه کارمندان کمک کند.
 3. کاهش صدای بیرونی: پارتیشن‌ها می‌توانند به کاهش صدای بیرونی کمک کنند. این امر می‌تواند به بهبود شرایط کار و کاهش استرس کارمندان کمک کند.
 4. افزایش زیبایی محیط: پارتیشن‌ها به طراحی داخلی محیط کمک می‌کنند و به زیبایی آن کمک می‌کنند.

معایب:

 1. هزینه: ساختن پارتیشن‌ها معمولاً هزینه‌بر است و این ممکن است برای شرکت‌های کوچک و متوسط غیرقابل قبول باشد.
 2. کاهش نور: پارتیشن‌ها ممکن است باعث کاهش نور در فضای داخلی شوند و این ممکن است برای برخی افراد مشکل ساز باشد.
 3. کاهش فضای باز: استفاده از پارتیشن‌ها ممکن است باعث کاهش فضای باز در محیط کار شود که ممکن است برخی افراد را اذیت کند.

چیدمان مبلمان اداری

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *