Office furniture layout

چیدمان مبلمان اداری یکی از مهم‌ترین اصول طراحی داخلی فضاهای اداری است


از مهم‌ترین المان‌های ظاهری فضاهای اداری میز و مبلمان اداری است. اما این همه ماجرا نیست. رنگ، طرح، تعداد، سایز، ارتفاع و چیدمان مبلمان اداری بسیار در انتخاب ما تاثیرگذار است. هر چقدر که در طراحی‌های دکوراسیون گذشته این مسئله جدی گرفته نمی‌شد، اما امروزه اهمیت آن به خوبی توسط مدیران و کارمندان احساس می‌شود.
در گذشته استفاده از مدل‌های ساده، رنگ‌های محدود برای چیدمان مبلمان اداری و وسایل محیط‌های اداری در نظر گرفته می‌شد. به همین دلیل داشتن خلاقیت برای طراحی دکوراسیون اداری چندان جدی گرفته نمی‌شد. اما اخیرا طراحان دکوراسیون نظر دیگه‌ای دارند. ما همه روزه ساعات زیادی در محیط کار مشغول به کار هستیم. پس برای ساختن فضایی مثبت و روحیه‌بخش به کارمندان باید فضایی را ایجاد کنیم که آنان احساس راحتی کنند. با این کار بازدهی آنان در فضای کاری هم بیشتر خواهد شد. چیدمان مبلمان اداری یکی از مهم‌ترین اصول طراحی داخلی فضاهای اداری است. بعد از هزینه کردن برای دیوار و کفپوش، و خریداری مبلمان مناسب حال باید برای اصول چیدمان آن آشنا باشیم.
این چیدمان تکمیل کننده انتخاب‌ها و تلاش‌های ما برای ساخت فضای اداری ماست. حتما همه ما به با اصول چیدمان آشنایی نداریم. کارشناسان طراحی دکوراسیون داخلی سالیان برای این امر تجربه کسب می‌کنند. به همین دلیل بهترین پیشنهاد ما به شما این است که برای چنین امر مهمی با افراد خبره مشورت کنید. کارشناسان شرکت سامانه ساز فرابین شما را در این مورد راهنمایی می‌کنند.

چیدمان قرینه برای مبلمان اداری

محیط‌های اداری به اندازه کافی رسمی هستند، به همین دلیل همیشه روال به این گونه بوده که وسایلی که برای این فضاها گرفته می‌شده نیز دارای یک چارچوب خاص باشند. بنابراین قرارگیری قرینه همیشه حرف اول را برای چیدمانی منظم برای آن‌ها می‌زد. درست است که این چیدمان بسیار متعارف است اما همچنان مورد استقبال قرار می‌گیرد. برای چیدمان قرینه یک نقطه را نقطه مرکزی در نظر گرفته می‌شود و وسایل و مبلمان اداری بر اساس آن نقطه چیده می‌شود.
اگر فضا و نوع فعالیت شما کاملا رسمی است، این چیدمان را برای شغل شما پیشنهاد می‌کنیم. اما اگر در شاخه‌های فعالیت شما، خلاقیت همه روزه باید متوجه بازار باشد باید کمی از چیدمان‌های رسمی فاصله بگیرید و برای چیدمان چارچوب همیشه را بردارید.
چیدمان مبلمان اداری به سبک قرینه، تمرکز بر روی تعادل در محیط را دارد. اگر به هر دلیل این سبک چیدمان را انتخاب کرده‌اید، نیازی نیست رنگ مبلمان اداری را دقیقا تک بگیرید. در انتخاب رنگ مبلمان نیز می‌توانید از قانون قرینه استفاده کنید. برای مثال مبلمانی که قرار است روبروی هم قرار بگیرند را از یک رنگ و یک طرح پارچه انتخاب کنید. حتی لازم نیست از چهار جهت برای این کار استفاده کنید. شما می‌توانید از مبلمان ال شکل از سه جهت برای چیدمان قرینه استفاده کنید و یک خلاقیت کوچک هم داشته باشید.

چیدمان مبلمان اداری به سبک مینیمال

این سبک امروزه طرفداران زیادی در بین معماران دارد. اگر با سبک مینیمال آشنایی ندارید برایتان کمی توضیح می‌دهم. مینیمال در طراحی دکوراسیون اداری خواهان سادگی است. ساده و شیک! درست است که زندگی‌های تجملاتی در جامعه زیاد دیده می‌شود اما پس از مدتی مردم جذب سادگی‌ها و آسودگی می‌شوند. برای این چیدمان دردسر خاصی ندارید. فقط باید ساده بچینید. نه قرینه است و نه ناهماهنگ. یک چیدمان ساده، که تمرکز بر مینیمال بودن آن است. در این روش وسایل پر زرق و برق و شلوغ از محیط حذف می‌شود و گاهی جای خود را هم به وسایل دیگر نمی‌دهند. اگر هم جایگزین شوند وسایلی انتخاب می‌شوند که از نظر رنگ و طرح سادگی خاصی دارند.
برای داشتن چنین فضایی مبل‌هایی را انتخاب کنید که ارتفاع زیاد بلندی ندارند و رنگ آن از رنگ‌های خنثی باشد. اما کوسن را با طرح یک وسیله در اتاق مانند طرح پرده می‌توانید ست کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *