دکوراسیون اداری

شما همیشه وقت زیادی را در دفتر کار می‌گذرانید. در نتیجه طبیعی است که فضا برایتان عادی و خسته کننده باشد؛ و دید مراجعه‌کنندگان نسبت به اداره یا شرکت را مورد توجه قرار ندهید. پس بهتر است برای طراحی مجدد دکوراسیون اداری شرکت خود، ابتدا خودتان را در جایگاه مراجعه‌کنندگان بگذارید. در شرایط بهتر می‌توانید حدس بزنید دیدگاه آنها نسبت به شما چگونه است و در نتیجه تصمیمات بهتری برای بهبود دکوراسیون اداری دفتر کار خود داشته باشید.

طراحی دکوراسیون اداری در سامانه ساز فرابین

طراحی دکوراسیون اداری از خدمات شرکت سامانه ساز فرابین است. این خدمات بصورت کاملا حرفه ای و تخصصی توسط کارشناسان مجرب شرکت انجام می شود.

  •  خدمات دکوراسیون اداری با بازدید از محل کار شما، توسط طرکارشناسان مجرب شرکت سامانه ساز و تهیه پلان و سپس طراحی دکوراسیون اداری بر اساس نیاز شما آغاز می‌شود.
  • در ادامه فرایند طراحی دکوراسیون، ارائه طرح‌های دو بعدی و سه بعدی بصورت رایگان، با امکان اصلاح و تغییرات با نظر مشتری انجام می‌شود.
  • در نهایت پس از جلب نظر مشتری، تولید و نصب دکوراسیون اداری توسط متخصصان و تکنسین‌های با تجربه سامانه ساز انجام خواهد شد.
  • به زبان ساده پروسه کامل یک سفارش دکوراسیون اداری از بازدید فضا، تا طراحی، تولید و اجرای آن، به طور کامل توسط شرکت سامانه ساز فرابین انجام خواهد شد.

” سامانه ساز ارائه‌دهنده بهترین خدمات طراحی دکوراسیون اداری و دکوراسیون داخلی دفتر کار هستیم “

” بازدید، طراحی دکوراسیون، تولید و اجرا یعنی از صفر تا صد توسط شرکت سامانه ساز فرابین انجام می شود “

دکوراسیون اداری
دکوراسیون اداری
دکوراسیون اداری

راهنمای انتخاب دکوراسیون اداری مناسب دفتر کار شما

طراحی دکوراسیون اداری مناسب، کاری تخصصی و نیازمند دانش و تجربه بالا است. اگرچه سلیقه خوب شما می‌تواند در یک انتخاب درست موثر باشد؛ اما خوش‌سلیقگی به تنهایی قادر به انتخاب یک دکوراسیون اداری خوب نیست. وقتی می‌گوییم خوب، منظور آن است که تمام ویژگی‌های مثبت مورد نیاز، از جمله زیبایی و جذابیت، هماهنگی با محیط، هماهنگی با موضوع فعالیت شما، القاکننده فرهنگ سازمانی مدنظر، کاربردی بودن، متناسب با آرگونومی بدن بودن، دوام، قیمت مناسب و… را شامل شود. پس می‌بینید که یک انتخاب مناسب نیازمند تخصصی فراتر از خوش‌سلیقگی است.

 ” ما با تجربه صدها پروژه طراحی دکوراسیون اداری و فضاهای داخلی، با اطمینان بالایی می‌توانیم رضایت نهایی شما را جلب کرده و مشاور و مجری خوبی برای شما باشیم “

اما با این وجود در ادامه این بخش به ذکر مواردی برای داشتن یک انتخاب بهتر در دکوراسیون اداری می‌پردازیم.

ویژگی‌های یک طراحی دکوراسیون اداری خوب

همانطور که گفتیم یک دکوراسیون اداری خوب دارای ویژگی‌های بارز و مشخصی از جمله به روز بودن، یک‌پارچه بودن، هماهنگی با فرهنگ سازمانی، آرگونومیک بودن، داشتن دوام، کاربردی بودن و… است.

دکوراسیون اداری مدرن و به روز

منظور از دکوراسیون اداری مدرن، پیروی کردن از ترندهای روز دنیا در زمینه طراحی دکوراسیون اداری و دکوراسیون داخلی دفتر کار است. به طور معمول قالب شرکت‌ها علاقمند به داشتن طراحی‌های مدرن در مقایسه با طرح‌های کلاسیک و سنتی هستند. البته این موضوع تنها به دلیل به روز بودن و مد بودن این طراحی ها نیست؛ بلکه طراحی‌ دکوراسیون اداری مدرن معمولا دارای سبک‌های مینیمال‌تر و کاربردی‌تری هستند، که به افزایش بهره‌وری کارکنان می‌انجامد.

” ما در سامانه ساز فرابین، کوشیده ایم با پیگیری جدیدترین ترندهای طراحی دکوراسیون اداری دنیا، بهترین و به روزترین آنها را برای دفاتر اداری شما مهیا کنیم “

دکوراسیون اداری یک‌پارچه

یک‌پارچگی را می‌توان مهمترین ویژگی یک دکوراسیون خوب دانست. به زبان ساده منظور از یک‌پارچگی وجود هماهنگی بین اجزای مختلف دکوراسیون در فضاهای گوناگون دفتر کار است. ست بودن عناصر، اجزا، طرح و رنگ و هماهنگی آنها با یکدیگر، فضایی دلنشین، زیبا و بدون تشنج بصری را ایجاد می‌کند.

دکوراسیون اداری هماهنگ با فرهنگ سازمان

موضوع فعالیت و فرهنگ سازمان شما، باید در دکوراسیون دفتر کار شما متبلور باشد. رنگ‌های سازمانی مهمترین عنصر در این زمینه هستند. به عنوان مثال حتما رنگ‌های سبز و آبی را در فضاهای درمانی و رنگ‌های زرد و سرخ را در دفاتر شرکت‌های تبلیغاتی مشاهده کرده اید.

همینطور است تفاوت عناصر به کار رفته و طرح دکوراسیون در فضاهای مختلف. مثلا یک شرکت طراحی مد و لباس نیازمند فضایی متفاوت از یک شرکت ارائه دهنده خدمات ساختمانی است.

در نهایت در این زمینه در نظر گرفتن رنگ‌های اصلی به کار رفته در بروشورها، سربرگ‌ها، لوگوی برند، کارت ویزیت و… شرکت، می‌تواند الهام بخش باشد.

دکوراسیون اداری
دکوراسیون اداری
دکوراسیون اداری

دکوراسیون اداری آرگونومیک و سلامت محور

اگر همه موارد را رعایت کنید، اما مبلمان انتخابی شما دارای ویژگی‌های آرگونومیک نباشد؛ به زودی با مشکل مواجه می‌شوید. یک مبلمان زیبا اما نامناسب برای نشستن به راحتی می‌تواند انرژی و کارایی کارکنان شما را بکاهد؛ و در نهایت حتی به سلامت جسمی آنها صدمه وارد کند.

هنگام انتخاب مبلمان اداری، این نکته را در نظر بگیرید که کارمندان شما باید روزانه حداقل ۸ ساعت روی آن صندلی‌ها بنشینند؛ و از میزها و سایر اجزای دکوراسیون اداری شما استفاده کنند. صندلی‌های با قابلیت تنظیم، ارتفاع، زاویه پشتی و… و میزهای با ارتفاع مناسب از مهمترین ویژگی‌هایی است که باید در این زمینه مورد توجه قرار دهید.

دکوراسیون اداری کاربردی

کاربردی بودن ویژگی دیگر دکوراسیون دفتر کار است که باید به آن توجه ویژه داشته باشید. فراموش نکنید که ماهیت دفتر کار، فعالیت‌های کاری است. به همین دلیل باید دکوراسیون اداری شما نیازهای کاری را به بهترین وجه برطرف کنند. قرار گرفتن میزها و صندلی‌ها در فضای مناسب نسبت به یکدیگر، قرار گرفتن فضاهای ذخیره سازی، کمدها و کشوها و… در بهترین مکان در دسترس، وجود فضاهای امن برای فایلها و مستندات ارزشمندتر، دسترسی مناسب به ویژگی‌های الکترونیکی مثل پریز برق و… از جمله مواردی است که باید در این بخش مورد توجه قرار گیرد.

دکوراسیون اداری با دوام

با توجه به هزینه های نسبتا بالا، طبیعتا شما هم دوست ندارید هر سال اقدام به تعویض دکوراسیون اداری خود کنید. در نتیجه دوام یک عنصر کلیدی در طراحی دکوراسیون اداری خواهد بود. در انتخاب یک دکوراسیون اداری خوب به کیفیت جنس محصولات توجه ویژگی‌ای داشته باشید. در این زمینه بخصوص کیفیت بخش‌های پر استهلاک، مثل کف و پایه صندلی‌ها و جنس روی میزها، مهمتر خواهد بود.

محصولات دکوراسیون اداری سامانه ساز

طراحی دکوراسیون اداری در سامانه ساز، نه‌تنها یک فن، بلکه نوعی هنر است. طراحان ما با داشتن تجارب بالا و ایده‌های نو، اقدام به طراحی بخش‌های مختلف دفتر کار شما با کارآمدترین و بهترین طرح‌ها می‌نمایند. دکوراسیون اداری دفاتر و ادارات توسط گروه سامانه ساز به گونه‌ای است که هیچ قسمتی ناموزون و ناهمگون با سایر اجزا نباشد؛ و بهترین خاطره بصری را برای مشتریان شما فراهم کند.

در ادامه نمونه محصولات ما را در زمینه مبلمان اداری، میز و صندلی (کارمندی و مدیریتی) اداری، میز کنفرانس، پارتیشن اداری و… مشاهده می کنید

دکوراسیون اداری را می‌شود مجموعه‌ای از فرایندها دانست که در نهایت به ایجاد ساختار مطلوب مشتری در دفتر کار، منجر می‌شود. یک دکوراتور حرفه‌ای به هیچ اصلی در علوم طراحی دکوراسیون، التزام صد درصد ندارد؛ و دکوراسیون ایده‌آل را با بهره بردن از اصول علمی آن، نظرات مشتری و شرایط محیطی و کاری پروژه، طراحی و اجرا می‌کند.

طراحی دکوراسیون اداری در بخش‌های مختلف دفتر کار

طراحی دکوراسیون اداری دفتر کار دارای قواعد و اصول ویژه‌ای است. دکوراسیون داخلی دفاتر اداری نقش مهمی را در بهبود دیدگاه مشتریان و همکاران شما نسبت به کسب و کار شما، بر عهده دارند. در نتیجه این مسئله از اهمیت بالایی برخوردار است.

یک طراحی دکوراسیون اداری خوب علاوه بر زیبایی و کارایی، باید بیان کننده روحیه و فرهنگ سازمانی، چابکی و چالاکی سازمان و انتقال دهنده حس اعتماد و قدرت به مشتریان باشد.

ثابت شده است که فضای دفاتر کاری و دکوراسیون اداری آنها، ارتباط مستقیمی با میزان کارایی کارکنان و رضایت شغلی آنان دارد. بررسی‌های علمی نشان داده‌اند که این مسئله تنها یک احساس خوب نیست؛ بلکه از نظر علمی چیدمان دکوراسیون اداری، نورپردازی محیط، کاربرد رنگ‌ها و انتخاب مبلمان اداری با رعایت دقیق استانداردها و اشراف به علم دکوراسیون داخلی و معماری، نتایج محسوسی بر کیفیت فعالیت افراد دارد.

Office decoration

طراحی دکوراسیون دفتر مدیریت

دفتر مدیریت هر مجموعه، مهمترین بخش آن مجموعه است. دفتر مدیریت باید الهام بخش فضایی رسمی باشد. در نتیجه رسمی‌ترین مبلمان اداری را باید برای این بخش تدارک دید. این اتاق باید نسبت به فضاهای دیگر شکیل‌تر باشد و محل مناسبی برای پذیرایی از میهمانان ارائه دهد. این اتاق باید القاکننده حس ریاست و مدیریت باشد.

طراحی دکوراسیون دفتر کارکنان

دکوراسیون اداری دفتر کارکنان شرکت بیش از آنکه اهمیت ظاهری داشته باشد؛ باید در خدمت کارکنان برای بهبود کارایی آنان باشد.

در واقع کارکنان باید بتوانند در یک فضای راحت و کاربردی، با ارگونومی خوب و البته شاداب، مسئولیت‌های خود را پیگیری کنند. البته زیبایی بصری و یک‌پارچه بودن این فضا با سایر فضاها نیز مسئله بسیار مهمی است؛ که باید مورد توجه دکوراتور قرار گیرد.

طراحی دکوراسیون فضاهای اشتراکی

منظور از فضاهای اشتراکی، همه مکان‌هایی است که به صورت مشترک مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جمله این فضاها می‌توان به سرویس‌ها، آشپزخانه، محل استراحت و… اشاره کرد.

در طراحی این فضاها، مکان‌یابی آنها در اولویت طراح است. دسترسی راحت همه کارکنان به این فضاها، در عین حفظ حریم خصوصی، از مهمترین ویژگی‌های این فضاها خواهد بود.

در نهایت اگر شما در فکر تغییر دکوراسیون و فضای داخلی دفتر کار خود هستید؛ ما در شرکت سامانه ساز فرابین، آمادگی داریم تا شما را برای لذت بردن و دریافت بهره کافی از محیط اداری‌تان، راهنمایی کنیم. و در صورت نیاز با ذوق هنری و دیدگاه زیبایی شناسانه طراحان خود، دکوراسیون اداری محیط کار شما را طراحی و پیاده سازی کنیم.