در این مقاله سامانه ساز می‌خواهیم درباره یک سبک خاص طراحی داخلی صحبت کنیم. استفاده از طرح چوب در دکوراسیون اداری ، از یک المان ساده شروع شد و بعد به روند و حالا به یک سبک خاص در طراحی دکوراسیون اداری بدل گردیده است.

چوب ها چه از نوع باغی باشد و چه از نوع جنگلی یا حتی ام دی اف هایی با طرح چوب، همه و همه در یک چیز مشترک‌اند و آن هم ایجاد تضاد در محیط اداری هستند.

در ادارات و دفاتر کلاسیک و حتی امروزین،  شما با چیزی به اسم چوب در دکوراسیون اداری روبه‌رو نیستید. زیرا یک دستی در تمام روندهای معمول طراحی دکوراسیون اداری به شدت مورد توجه بود است. اما با روی کار آمدن انواع روند‌های مدیریتی به خصوص مدیریت استارت آپ، ما با تغییرات عمده‌ای در شکل و شمایل دفاتر و ادارات رو به رو شده‌ایم.

در این روزگار دفاتر جایی هستند برای به سر بردن ساعت‌های طولانی مدت کاری. جایی که افراد در آن روز را به شب و گاهی شب را به روز می‌رسانند. از این رو برای آن که بازدهی کاری بالا رود به شدت به رفع یکنواختی در محیط کار فکر شده است.

یکی از راه‌های از بین بردن این یکنواختی، استفاده از طرح‌های ناهمگون در محیط کاری است. چرا ناهمگون؟ بگذارید در مثالی توضیح دهم. طرح چوب روشن ما را به یاد جنگل‌های سردسیر می‌اندازد. جنگل‌های کانادا و اروپای شمالی با کلبه‌های چوبی؛ شومینه‌های چوب سوز و محیط گرم در یک تعطیلات زمستانی.

اما جدا کردن این حس نوستالژیک از محیط خود و دعوت کردن آن به محیط کاری در یک شهر شلوغ، می‌تواند حسی از راحتی را در اداره و دفتر شما به وجود آورد. البته این دعوت باید به درستی صورت بگیرد و وارد شدن المان سنگینی مانند طرح چوب در دکوراسیون داخلی باید با شرایط خود همراه باشد.

چند شرط  مشترک استفاده از طرح چوب در دکوراسیون اداری

این مهم نیست که طرح چوب خود را روی یک میز کنفرانس یا یک صندلی کوچک اداری پیاده می‌کنید. مهم این است که این طرح با شرایط خود همراه باشد.  

در قدم اول محیط خود را بسیار پر نور کنید. نور طبیعی مهم‌ترین المانی است که باید وارد اداره شما شود. پنجره‌ها را تمیز کنید و از فریم روشن استفاده کنید تا نور ورودی به محیط کاری شما روشن تر به نظر آید. نور طبیعی می‌تواند حس افسردگی را به حداقل برساند. همین طور استفاده از نور طبیعی می‌تواند درخشندگی فضا را به اوج برساند و گرمی چوب سفید به کار رفته در طرحتان را به اوج برساند.

 درخشان‌ترین المان به کار رفته در دفتر شما در این حالت چوبی است که در میز، صندلی و یا پارتیشن و کتابخانه شما به کار رفته است. اگر دفتر شما پنجره‌هایی پر نور ندارید، سعی کنید نوری هم‌رنگ نور طبیعی را در محیط خود به وجود آورید. نور هم‌رنگ نور طبیعی با لامپ‌های رشته‌ای و از ترکیب نور زرد و سفید به وجود می‌آید. اما به یاد داشته باشید که هرگز نور مصنوعی جایگزین نور طبیعی نمی‌شود.

دکوراسیون اداری

استفاده از عنصر متضاد با طرح چوب در دکوراسیون داخلی

حتما به یاد داشته باشید اگر یک عنصر چوبی حتی کوچک و مینیمال مانند چند صندلی ظریف با طرح چوب گردو را به فضای خود افزودید، حتما یک یا چند المان فلزی و یا خاکستری رنگ را در دکوراسیون خود جای دهید. رنگ خاکستری مات بر یکی از دیوارهای شما عملا مکمل طرح چوب شما است. همین طور می توانید از المان های استیل در محیط خود استفاده کنید. البته ریسک استفاده از یک یا چند المان استیل در این طرح‌ها بالاست.

دکوراسیون اداری

نورهای متمرکز یکی دیگر از چیزهایی است که می‌تواند ظاهر طرح شما را به اوج زیبایی برساند. این که نور محیط خود را از طریق یک یا چند پنجره و یا نور گسترده مصنوعی تأمین می‌کنید اهمیت ندارد. در اینجا استفاده از چند چشمه نور متمرکز سبب می‌شود چشم روی یک یا چند المان متمرکز شود.

دکوراسیون اداری

ترکیب سرد رنگ دیوارها، به همراه گرمی چوب، می‌تواند در اداره و یا دفتر کار شما با یک یا دو المان دیگر به اوج تکامل برسد و آن هم استفاده از یک یا چند گلدان در دکوراسیون داخلی شماست.

استفاده از طرح چوب در دکوراسیون اداری سبب می‌‌شود کوچکی و حتی شلوغی میز‌های کار که این روز ها عملا به دردسری بسیار عظیمی بدل شده است را به راحتی مدیریت کنیم.

سلیقه شما هر چه باشد ما در سامانه ساز همیشه کنار شما هستیم.   

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *