دکوراسیون اداری

در این مقاله سامانه ساز می‌خواهیم با یکی از ترند‌های بسیار مهم سال ۲۰۱۹ آشنا شویم و آن هم نقش نور مخفی در دکوراسیون اداری است. این ترند در ایران چندان پر طرف دار نیست اما استفاده از آن می‌تواند برای هر ارگان اداری و هر دفتر کاری، یک تفاوت و مزیت بسیار دوست داشتنی را پدید بیاورد.

قبل از هر چیز این مقاله با ترند اصلی طراحی اداری در ۲۰۱۹ کمی در تعارض است. زیرا در مقالات متعدد ما در همین سایت سامانه ساز، به این موضوع اشاره کرده‌ایم که بهترین نور در طراحی دکوراسیون اداری نور طبیعی است. زیرا در این حالت نوری که به دفتر شما میتابد موجب بالا رفتن سطح ویتامین D در بدن و از بین رفتن حالت افسردگی می‌شود همین طور شما می‌توانید در این حالت از چند گل و گیاه برای بالا بردن طراوت در محیط کار استفاده کنید.

اما گاهی شما دوست ندارید که محیط شما یک یا چند پنجره داشته باشد و یا اساسا امکان وجود یک یا تعدادی پنجره در آن وجود ندارد. برای همین ما در این  مقاله به این دسته از طرح‌های اداری می‌پردازیم. راه کاری که ما می خواهیم در این مقاله به شما برای محیط‌های بدون نور طبیعی و یا با نور طبیعی کم به شما معرفی کنیم، استفاده از نورمخفی رشته‌ای است. این نوع نور که می تواند سفید، زرد یا ترکیبی از این دو باشد در کف و سقف قابل کار است و مزایای خاص خود را دارد.

بهترین گزینه برای کار با کامپیوتر

اگر در محیط اداری شما، کارمندان و خود شما مدت زیادی با کامپیوتر سر و کار دارید حتما با این مشکل رو به رو بوده‌اید که نورهای متمرکز و بزرگ دچار رفلکس و یا بازتاب در شیشه مانیتورها می‌شود. کار کردن با سایه یک نور زرد ال ای دی در مانیتوری که روزی ۵ تا ۸ ساعت رو به روی شماست، شما را دچار چشم درد در کوتاه مدت و ضعیف شدن چشم در بلند مدت می‌کند.

دکوراسیون اداری

با استفاده از نورهای مخفی شما تقریبا مشکل بازتاب را در مانیتور خود حل می‌کنید. به خصوص که این نورها به صورت کف تاب در دکوراسیون اداری شما به کار رود. نور مخفی کف تاب در این دکوراسیون اداری ، کاملا مشکل بازتاب‌های ناخواسته در دکوراسیون  اداری را از بین می‌برد.

آرامش محیط کار

نور‌ مخفی در دکوراسیون اداری اغلب همراه با رنگ‌های تیره مانند خاکستری، قهوه‌ای تیره یا ذغالی به کار می‌رود. کمتر پیش می‌آید این نورها با رنگ‌های روشن و زنده به کار روند. حس آرامش و درونگرایی محیط با استفاده از این نور‌ها دو چندان می‌شود. در یک جمله استفاده از نور‌های مخفی در دکوراسیون اداری شما سبب می‌شود، محیطی بسیار دنجی داشته باشید. از بافت‌های مخملی در کاغذ دیواری یا یا موکت‌های با بافت ضخیم  استفاده کنید. حس درونگرایی صادرشده از این بافت زیبای مخملی شما را به نشستن بیشتر و البته آرام گرفتن در این محیط تشویق می‌کند. این نوع استفاده از کاغذ دیواری بافت دار در کنار نورهای کف تاب موضعی حس گذر زمان را از ساکنین دفتر شما می‌گیرد و در دکوراسیون اداری اینچنینی ، افراد بدون حس گذر زمان ساعت‌ها کار می کنند.

دکوراسیون اداری

اخطار: لطفا از نور‌های مخفی در دکوراسیون اداری به افراط استفاده نکنید

استفاده افراطی از یک المان در هر چیدمان دکوراسیون داخلی می‌تواند حوصله سربر و حتی موجب نارضایتی شود. این موضوع درباره نور‌های مخفی در دکوراسیون داخلی هم صدق می‌کند. به یاد داشته باشید که با این دسته از نور‌های نمی‌توانید جای نورهای واید را پر حجم چراغ‌های متمرکز را بگیرید. استفاده از این دسته از نور‌ها باید در کنار برخی المان‌های روشنایی دیگر باشد. از قدیم گفته‌اند:  حتی اگر ماست را هم زیاد بخورید برای سلامتی مضر است. پس نور‌های دکوراسیون اداری خود را با تعادل استفاده کنید و در به کارگیری هر المانی دلیل و کارکردی را به ذهن خود بیاورید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *