مبلمان اداری

این واقعیتی است که بیشتر مبلمان‌های اداری در ایران شبیه هم‌اند و تفاوت و خلاقیت تقریبا در آنها دیده نمی‌شود. البته در مبلمان‌هایی که سامانه ساز برای ادارات و دفاتر مختلف طراحی کرده است، نهایت خلاقیت را تا حد ممکن، به کار گرفته تا مبلمان اداری طراحی شده چشم نواز و زیبا باشد.

در این مقاله ما دو طرح جالب اما عجیب مبلمان اداری را برای شما تشریح می‌کنیم. شاید این طرح‌ها در ایران به سختی اجرا شود و اجرای آنها مستلزم هزینه‌ای بیش از طرح‌های معمول باشد، اما به کارگیری آنها، از دفتر شما ظاهری متفاوت و زیبا می‌سازد. ظاهری که در یک نگاه هم می‌تواند تفاوت را به بیننده القا کند و هم با اهداف کاری شما بیشترین انطباق را داشته باشد. 

مطالعه کنید! نکاتی برای طراحی اتاق کار

استفاده از پاراوان‌های کوتاه

استفاده از پاراوان به واسطه آن که برای دوربین‌های مدار بسته نقطه کور به وجود می‌آورد، چندان در یک محیط اداری مرسوم نیست. این واقعیتی است که امروزه حضور دوربین‌های مداربسته همه جا چنان پر رنگ شده‌ است که حس همیشه تحت نظر بودن را برای همه القا می‌کنند. البته اگر این دوربین‌ها درست کار گذاشته شوند، هیچ وقت مانع بهم ریختن دکوراسیون اداری شما نمی‌شوند.

در طرح استفاده از پاراوان‌های کوتاه تا حد زیادی مشکل تداخل دوربین‌ها مدار بسته حل می‌شود. مهم این است که با استفاده از مبل‌های اداری کوتاه قامت و جمع و جور، تمام المان‌ها را به سطح مینیمالی انتقال دهید. با این کار حسی از امنیت و آرامش را در فضای مبلمان اداری خود پدید می‌آورید.

ضمنا پاراوان‌های کوتاه و مبلمان اداری کوچک به واسطه حجمشان یکی از بهترین راه‌های اضافه کردن رنگ‌های تند به مبلمان اداری هستند. زیرا این المان‌ها حجم کمی از فضا را اشغال می‌کنند و اضافه کردن یک رنگ تند اما زنده و اکتیو، با استفاده از این نوع مبلمان به فضا، هیچ عدم تعادلی را ایجاد نکرده برعکس چیدمان‌های فلت و یک نواخت را به تعادل بسیار مناسبی می‌رسانند.

با این چیدمان مبلمان اداری، شما می‌توانید گوشه‌های شاد و دنج و پر نوری را در محیط اداری خود خلق کنید و از نشستن در آن انرژی بگیرید.

 

جزیره‌های راحتی با مبلمان اداری

این نوع از چیدمان کلی مبلمان اداری، از آن دسته چیدمان‌هایی است که برای شرکت‌های استارتاپی و تبلیغاتی بسیار مناسب است. محیط‌هایی که خلاقیت کارکنان در آن حرف اول و آخر را می‌زند.

کار کردن در این محیط‌ها کاملا با روتین‌های روزمره بسیار فاصله دارد. مبلمان اداری شما باید محیطی را برای کار کردن ۲۴ / ۷ آماده شود. راحتی حرف اول و صمیمیت حرف آخر را می‌زند. از این رو جای استراحت، کار، مشورت و حتی چرت روزانه در این چیدمان همه یک جا آماده است.

شما همان زمان که در حال استراحت هستید، باید به ایده طرح جدیدتان فکر کنید. از این رو میز اداری در این چیدمان تقریبا حذف می‌شود و مبل راحتی چند نفره جای آن را می‌گیرد.

گفتگو ستون اصلی کار در این محیط اداری است. کار انفرادی جای خود را به هم‌فکری‌های بلند مدت می‌دهد و همه کارها با کمک یک دیگر انجام می‌شود.

حال این محیط انقلابی یک طرح مبلمان اداری انقلابی را نیز می‌طلبد. مرکزیت طرحهای مبلمان داری در طرح‌های معمول با میز اداری است که خواه با پاراوان یا دیواری از دیگر میز‌ها جدا می‌شود و گاهی به صورت اشتراکی و خطی یا گرد در کنار هم قرار می‌گیرد.

اما حالا محوریت طرح با یک مبل بزرگ و راحت چندین نفره است. مبلی که بیشتر افراد شرکت روی آن می‌توانند بنشینند لم دهند و حتی پاهای خود را روی آن دراز کنند.

مطالعه کنید! چند ایده برای ایجاد خلاقیت در کار

تمام امکانات هم اندیشی مانند تخته‌های وایت‌برد، تلوزیون‌های بزرگ و میز‌های قرار دادن کامپیوتر در اطراف این مبلمان اداری قرار می‌گیرد و تمام محیط به جزیره ای از راحتی تبدیل می‌شود.

دکوراسیون اداری 

 

تقریبا در این چیدمان میز فردی وجود ندارد و همه چیز با همکاران، اشتراکی مصرف می‌شود. شاید این گونه محل کار در ایران چندان مرسوم نباشد اما تغییر باید از جایی شروع شود. توصیه می کنم اگر روابط بسیار دوستانه و تنگاتنگی در شرکت شما برقرار است از این چیدمان مبلمان اداری استفاده کنید. اگر شرکت شما یک شرکت دولتی است و یا روابط یک شرکت دولتی، در محیط کاری شما حکم فرماست به هیچ عنوان سمت این چیدمان اداری نروید. 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *