دکوراسیون اداری

دکوراسیون اداری موضوعی است که برای بسیاری از محیط‌ها در نظر گرفته می‌شود. در یک کارخانه یا کارگاه که به کار‌های صنعتی مشغولند محیط اصلی که سازنده اصلی محیط کاری هر نفر است، کارخانه‌ای است که در آن دستگاه‌های بزرگ صنعتی کار می‌کنند و محصولات صنعتی  تولید می‌کنند.

ایمنی کار در این محیط حرف اول را می‌زند و همین طور بهره‌وری و تولید. راحتی کار با دستگاه‌های صنعتی و همین طور سالم ماندن ابزار کار همه موضوعاتی است که می‌تواند برای کارگران و صاحبان کارخانه مهم باشد. اما در کنار هر کارخانه‌ای محیط هایی برای نیروهای اداری، استراحت کارگران و همین طور نیروهای مهندسی وجود دارد. دکوراسیون اداری این قسمت‌ها باید چگونه باشد؟ با استفاده از چه المان‌هایی می‌توان این دسته از محیط‌های کاری را به بخش‌هایی مناسب برای کار تبدیل کرد. در این مقاله سامانه ساز می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که دکوراسیون اداری هم‌جوار با یک کارخانه و یا کارگاه باید به چه صورت باشد؟

نزدیکی، همدلی و بهره‌وری می‌آفریند

در بسیاری از تفکرات صنعتی قدیمی، معتقد بودند که کارخانه باید از محیط اداری جدا باشد. برای همین حتی شده در شهری جدا هسته مهندسی کارخانه قرار می‌گرفت و مهندسین برای آن که به کارخانه سر بزنند باید به کارخانه می‌آمدند. این موضوع سبب می‌شد که انقطاعی میان نیرو‌های طراحی و کارگران روی دهد و در هنگام تولید محصول ایرادات به سرعت به گوش طراحان نرسد. از این رو بهترین نوع قرار گیری نیرو‌های اداری و مهندسی در یک کارخانه این است که در محیطی اداری در جوار کارخانه نیرو‌های مهندسی و کارمندان حضور داشته باشند.

اما دکوراسیون اداری در این محیط‌ها گاهی موجب انشقاق سازمانی می‌شود. محیط‌های صنعتی محیط‌هایی هستند که کارگران در آنها با وسایلی کثیف و آلوده و گاه خطرناک دست و پنجه نرم می‌کنند و این در حال است در محیط‌های اداری افراد با آرامش و در نور دمای مناسب به کار می‌پردازند. پس باید سنخیتی بین این دو فضا به وجود بیاید کار در کارخانه و محیط اداری تا حدی با یک دیگر برابر شود.

در اولین قدم دفاتر شخصی و پارتیشن‌های سرتاسری را از محیط اداری حذف کنید. دکوراسیون اداری باز را برای خود انتخاب کنید یک دفتر فلت با میز‌های کار اشتراکی چیزی است که، به کارگران و کارمندان حسی از برابر را می‌دهد. زیرا کارگران در محیطی کار می‌کنند که هیچ دفتری وجود ندارد و همه با هم پای دستگاه‌ها زحمت می‌کشند.

کارخانه‌های اغلب جاهایی هستند بسیار پرسروصدا و پر آلودگی است. اگر می‌خواهید دفتر اداری شما در کنار یک کارخانه باشد حتما در ساخت دفتر خود از مواد عایق صدا و فیلتر‌های هوای خوب استفاده کنید. این گونه محیط اداری شما سر و صدایی بسیار کمتری از کارخانه دارد.

در ساخت دکوراسیون اداری خود از نور‌های مصنوعی و طبیعی خوبی استفاده کنید. همین‌طور دسترسی‌های افراد را تسهیل کنید میز منشی و بخش اطلاعات را در ابتدای ورودی بگذارید. برای راه رو‌ها، هر ردیف از میز‌ها، تابلو‌های راهنما درست کنید، تا هر کارگر از خط تولید به محیط اداری وارد شد، بلافاصله و در یک نگاه بتواند به فرد مورد نظر خود دسترسی داشته باشد.

محل استراحت در دکوراسیون اداری

در یک کارخانه یکی از جاهایی که می‌تواند بهترین همدلی‌ها را در بین کارمندان و کارگران به وجود ‌آورد اتاق‌های استراحت مشترک است. جایی که کارگران و کارمندان چند دقیقه را با یک دیگر معاشرت کنند و چای یا قهوه بنوشند، خستگی آنها در برود و بعد دوباره به سر کار خود باز گردند. استفاده از المان‌های صنعتی در یک اتاق استراحت می‌تواند برای همه جالب باشد. استفاده از رنگ ها چرک تاب می‌تواند دوام وسایل کار را بیشتر کند. نیمکت و میز سرتاسری می‌تواند برای این محیط، یکی از بهترین انتخاب هاست.

دکوراسیون اداری 

اتاق‌های استراحت همیشه می‌تواند به بهترین مکان‌ها برای فکر بر روی ایده‌های جدید و تبادل نظر تبدیل شوند. این موضوع باعث می‌شود کارگران با مهندسین و نیروهای اداری بیشتر صحبت کنند. البته آرامش این اتاق‌ها هم می‌تواند برای همه کارگران بسیار مهم باشد زیرا با گذراندن ۱۵ دقیقه در این محیط آرام، این افراد می‌توانند بهتر سر و صدای محیط کاری خود را تحمل کنند.

دکوراسیون ادارییکی از ایده‌هایی که می‌تواند برای ساخت این دسته از دکوراسیون‌های اداری بسیار کاربردی باشد، استفاده از سقف‌های لخت بدون کار کردن سقف کاذب در ارتفاع است. همین‌طور استفاده از انواع اکسسوریز‌ها صنعتی ماند ساخت دستگیره‌ها و پایه‌ها  از لوله‌های آب فلزی و اتصالات لوله کشی یکی از بهترین ایده‌هایی است که هماهنگی خاصی را بین دکوراسیون اداری و کارخانه به وجود می‌آورد.

دکوراسیون اداریاین ایده‌ها می‌تواند دکوراسیون اداری این محیط‌های صنعتی را به اوج هماهنگی با محیط اصلی یعنی کارخانه برساند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *