نور طبیعی و پارتیشن اداری

در این مقاله وب سایت سامانه ساز می‌خواهیم درباره نوعی از پارتیشن اداری صحبت کنیم که کاملا وابسته به وجود نور طبیعی  است. این نوع از پارتیشن‌های اداری را می‌توان پارتیشن اداری سبز و یا پارتیشن اداری طبیعی نام نهاد.

نور طبیعی را همیشه به یاد داشته باشید. شاید پررویکردترین ترند طراحی دکوراسیون اداری همین استفاده از نور طبیعی باشد. این واقعیتی است که زمین در حال گرم شدن است و یکی از دلایل گرم شدن کره زمین مصرف بسیار زیاد برق است. صرفه جویی در مصرف برق علاوه بر آن که هزینه‌های شما را کم می‌کند، قدم بسیار مهم است در حفظ کره زمین از گرمایش زیرا مقدار زیادی از CO2 موجود در جو حاصل کار نیروگاه‌‌های تولید برق است.

اما از نور طبیعی در طراحی دکوراسیون اداری چگونه می‌توان استفاده کرد. اصلی ترین موضوعی که می‌تواند جلوی تابش نور طبیعی به داخل را بگیرد پارتیشن های اداری است. پارتیشن ‌های اداری که هر واحد میز یک نفره اداری  را از یک دیگر جدا می‌کنند و تا سقف نیز ادامه می‌یابند یکی از مهم ترین دلایل محروم کردن دکوراسیون‌های اداری از نور طبیعی هستند. اولین توصیه ما به شما این است که اگر مجبورید به واسطه شرایط کاری از پارتیشن‌های اداری سرتاسری و ممتد تا سقف استفاده کنید حتما از جنس شیشه برای ساخت آن بهره ببرید.

به یاد داشته باشید که جنس شیشه شما در این حالت باید کاملا شفاف باشد و عملا شما در دفاتر شیشه‌ای مشغول به کار شوید. حالا  وقت آن است که یک دعوت نامه خوب برای طبیعت بفرستید. چگونه؟ قسمت بعدی مطلب ما را بخوانید تا دریابید که چگونه می‌توان پارتیشن اداری سبز درست کرد.

پارتیشن اداری سبز یا پارتیشن اداری گیاهی

قبل از آن که پارتیشن اداری خود را تهیه کنید ابتدا باید بدانید که اگر پنجره‌های شما از نوع سراسری نبود چندان نگران نباشد با ترکیب نورهای ال ای دی رشته‌ای و یا استفاده از لامپ‌های رشد می توانید هر گیاهی را به عنوان پارتیشن اداری در محیط کار خود قرار بدل کنید.

اما برخی از گیاهان هستند که از آنها می‌توان به عنوان پارتیشن‌های کامل اداری استفاده کرد. یکی از این گیاه ها گیاه شمشیری یا سانسوریا است. سانسوریا تقریبا نور نمی‌خواهد و نگهداری از آن هم بسیار راحت است فقط بسته به گرمای محیط ۱۵ یا ۲۰ روز یک باز آب می‌خواهد.

گلدان سانسوریا

چندین سانسوریای بالای ۵ سال را در گلدان‌های چهار گوش بکارید. این گیاه با گلدان‌های بزرگ بسیار خوب ارتباط برقرار می‌کند. دیگر رنگ سبز راه راه سانسوریا در پارتیشن اداری سبزتان بافتی بسیار زنده را به محیط کارتان می‌بخشد. این گیاه توانایی تصفیه هوای بسیار بالایی  دارد و چندان هم به نور طبیعی و یا مصنوعی نیاز ندارد. اقلام لب زرد و یا ابلق آن برای ساختن پارتیشن اداری سبز بسیار مناسب است.

 

دیگر ایده ساخت پارتیشن اداری سبز را می‌توان پارتیشن اداری با گلدان‌های هوایی دانست. گیاه هایی مانند گندمی و پیتوس و فیلودندرون رونده از آن دسته از گیاهانی هستند که  برای این کار مناسب‌اند. گلدان‌های سایز ۷ یا ۵ را در فواصل معین در حالتی که در عکس می‌بیند. قرار دهید. با رشد این گیاه‌ها به سرعت دیواری سبز را به عنوان پارتیشن اداری در پیش روی خود دارید.

استفاده از این نوع پارتیشن روح شما را در دکوراسیون ادریتان تازه می کند.

 

شباهت پیتوس و گندمی با سانسوریا در دو چیز است یک احتیاج کم به نور و دوم نگهداری و ابیاری بسیار پایین .

البته چه پیتوس و چه سانسوریا و البته هر پارتیشن سبز دیگری آسیب پذیر بودن این دسته از پارتیشن‌ها به ضربه است. پس بهتر است فاصله‌ای را حدود ۲۰ تا ۴۰ سانت با پارتیشن سبز خود ایجاد کنید تا بر اثر رفت و آمد برخوردی با پارتیشن سبز شما پیش نیاید.

البته استفاده از این دسته پارتیشن ها نیاز به مراقبت های خاصی دارد زیرا همان اندازه که پارتیشن اداری سبز زیباست پارتیشنی که از گیاهان معیوب ساخته شده باشد زشت است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *