دکوراسیون اداری نامناسب

در مقالات سایت سامانه ساز تا به حال به موارد بسیار متعددی برای شناخت بهترین دکوراسیون‌های اداری اشاره کرده‌ایم. این موارد می‌تواند راه‌گشای شما در ساخت انواع دکوراسیون‌های اداری باشد، اما آیا انتخاب‌های بد را هم می‌شناسید؟ بدترین دکوراسیون‌ اداری که می‌شود برای یک شرکت، دفتر کار یا یک اداره خصوصی و دولتی انتخاب کرد چیست؟

یک اصل کلی در این باره وجود دارد و آن هم این است که سعی نکنید بار چیز‌های دیگر را روی دکوراسیون اداری خود بیندازید. مثلا اگر امکانات شرکت شما برای نظافت شرکت ضعیف است، با انتخاب یک دکوراسیون خاص نمی‌توان آن را جبران کرد. بزرگترین کارکرد دکوراسیون‌های اداری القای حس آرامش و اکتیو بودن در کار است.

در این مقاله شما با نبایدهای دکوراسون‌های اداری آشنا می‌شوید. لطفا با خواندن هر یک از موارد زیر در محیط اداری خود دنبال مصداق‌های آن باشید. ببینید چندتا از این موارد برای شما هم صادق است. 

مطالعه کنید! نکاتی برای چیدمان اتاق مدیریت 

رنگهای مرده در دکوراسیون اداری

رنگ مرده چیست. رنگ‌های مرده رنگ‌هایی هستند که هیچ حرارتی را با خود منتقل نمی‌کنند. این رنگ‌ها را بیشتر رنگ‌های خنثی می‌گویند. اما اگر این رنگ‌ها را به صورت تک و بدون هیچ مکملی به کار ببرید باید عرض کنم بدترین انتخاب را انجام داده‌اید. خیلی اوقات به واسطه راحتی در اجرا، تمام سالن‌ها را به رنگ کرم، شکری یا فیلی روشن رنگ می‌کنند. با این کار دکوراسیون اداری خود را به درّه نابودی کشانده‌اید، این رنگ‌ها نماد روزمرگی در محیط اداری است. و حتما به شما باید بگویم که بدترین چیز در اداره شما، روزمرگی است؟! واقعا این گفتن دارد؟!

برنگ های مرده

دکوراسیون اداری غیر زنده 

سنگ و سیمان و سرامیک حتی اگر در بالاترین کیفیتی خود باشند و بهترین طرح و رنگ را برای آن انتخاب کرده باشید، باز هم اجسامی مرده در اطراف شما هستند. شما با یکی دو گلدان پشت پنجره‌ها می‌توانید زندگی را به اطراف خود دعوت کنید. می‌توانید رنگ سبز و زرد بسیار چشم نوازی را با یک گلدان سانسوریا به محیط خود اضافه کنید هر بار هم خسته شدید بلند شوید و برگ‌های آن را نوازش کنید. دکوراسیون اداری خود را حتما زنده کنید. شما سنگ و سیمان و آجر نیستید که در کنار این مصالح ساختمانی زندگی کنید.

خورشید را از یاد نبرید

بهترین چراغ‌های سقفی، لوکس‌ترین آباژور‌ها و زیباترین چراغ‌های رومیزی هم نمی‌تواند جای خورشید زیبا آسمان‌ها را بگیرد. به فکر این نباشید که کارمندان شما با دیدن منظره بیرون شرکت، حواسشان پرت می‌شود. نور خورشید بهترین انرژی را در خود دارد زیباترین رنگی است که ما از بدو تولد تا به امروز، و از امروز تا آخر عمر آن را دیده‌ایم، با آن بزرگ شده‌ایم و از آن لذت برده‌ایم. 

دکوراسیون اداری خود را با نور طبیعی به زندگی برگردانید. اگر مجبورید نور طبیعی را حذف کنید، سعی کنید نزدیک‌ترین رنگ نور، به نور طبیعی را در انتخاب نورهای دفترتان بگنجانید.

صندلی شما خوب است اما برای

هر صندلی یک وظیفه‌ای دارد یکی باید شما را دعوت به نشستن کند، که  قاعدتا در کافه‌ها و رستوران‌ها به کار گرفته می‌شود و دیگری باید شما را هشت ساعت روی خود نگه دارد و شما روی آن خسته نشود. این که بعضی از دفاتر و در دکوراسیون خود از صندلی‌هایی استفاده می‌کنند که عملا برای کافی شاپ یا خانه طراحی شده‌اند اشتباهی نابخشودنی است. شاید دکوراتور شما بگوید این صندلی به این دکوراسیون اداری نمی‌آید اما به یاد داشته باشید راحتی در محیط یکی از اصول معماری داخلی است. این اصل را از یاد نبرید.

مشکلات و نباید‌های دکوراسیون‌های اداری به همین چند تا ختم نمی‌شود. در ایران در همه جای دنیا سنت‌های چیدمان وسایل همیشه با تفکرات جدید در جنگند و ما هم در سامانه ساز به دنبال صلح برقرار کردن میان این تفکراتیم و معتقدیم دکوراسیون اداری یک تفکر است، تفکری برای بهتر زیستن.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *