میز مدیریتی

ما در سامانه ساز بیشترین وسواس خود را روی طراحی و ساخت میز‌ مدیریتی قرار می‌دهیم. استفاده از شیک‌ترین متریال و در عین حال با کیفیت‌ترین متریال‌ها سبب می‌شود میز مدیریت بهترین میز یک اداره باشد. در این مقاله از مقالات وب‌سایت سامانه ساز می‌خواهیم ایده‌آل‌های میز مدیریتی را باهم مرور کنیم.

میز مدیریتی می‌تواند از هر متریالی ساخته شود. شما به عنوان مدیر می‌توانید پشت یک میز مدیریتی ساخته شده از عاج فیل بنشینید و یا یک میز ساخته شده از ام دی اف هم می‌تواند برای شما زیبا باشد. طراحی میز مدیریتی است که عملا برای شما می‌تواند کلاس خاصی در مدیریت را به وجود آورد.

در اولین نگاه میز مدیریتی می‌تواند جایگاه تصمیم گیری باشد. از این روست که مدیریتی اعم از میز مدیریتی و صندلی آن و تمامی ملزومات آن باید ساخته شده از راحت‌ترین متریال‌ها باشد. استفاده از متریال‌هایی که موجب سختی و در عین حال ناراحتی فرد شود، می‌تواند در تصمیمات بسیار حساس تأثیر منفی بگذارد.

یکی از این متریال‌ها که به شدت در میز مدیریتی می‌تواند شما را به عذاب بیاندازد، شیشه است. شیشه در کفی میز مدیریت می‌تواند بازتاب دهنده نور باشد و هم انتقال دهنده سرمای محیط. سرمایی که به واسطه قرار گرفتن دست بر روی شیشه به دستان شما منتقل می‌شود، باعث ابتلای شما به مچ درد و در صورت آن که در جلسه‌ای باشید، همیشه یک سیگنال مزاحم را برای شما پدید می‌آورد.

پس یکی از ایده‌آل‌های میز مدیریتی به کار نبردن شیشه به جای کفی میز است. به جای شیشه حتی شیشه‌های مات می‌توانید از جنس‌های چرمی و فوم برای روکش کفی میز مدیریتی استفاده کنید.

حریم شخصی مدیر

یکی دیگر از اید‌ه‌آل‌های میز مدیریتی آن است که، با استفاده از نوعی پارتیشن بندی بخش از میز از دید مراجعان مخفی کنید. این بخش می‌تواند گوشه‌ای از میز یا چند کمد باشد که هنگام باز شدن، درون کمد بر دیگران مخفی باشد. در بسیاری از ادارات از آنجا که مدیر صندوقچه اسرار شرکت است، این کمد را به گونه‌ای می‌سازند که حتی از دید دوربین‌های مدار بسته نیز مخفی باشد.

این حریم شخصی به واسطه این که اتاق مدیر در بیشتر ادارات اتاقی بسیار پر رفت و آمد نیز هست، برای مدیران می‌تواند مهم باشد. این که مدیر در گوشه‌ای بتواند تنها باشد و از قیل و قال محیط خود دمی را بیاساید، خود می‌تواند در کیفیت تصمیمات او بسیار مؤثر باشد. البته میز مدیریتی این بخش را برای مدیر پدید نمی‌آورد زیرا این میز جایی است که مدیر باید در آن در برابر دیگران قرار گیرد. اما بهترین دیزاین میز مدیریتی برای این که خلوتی را هم برای مدیر پدید آورد، آن است که جای چرخشی ۳۶۰ درجه به صندلی بدهیم و در ناحیه پشتی یک کتابخانه، چند گلدان یا یک پنجره قرار دهیم این گونه مدیر با گردش به سمت مخالف می‌تواند از دیدن گلدان‌های محبوبش یا با به دست گرفتن یکی از کتاب‌های کتابخانه، خود را از تلاطم کار جدا سازد و بعد از چندی دوباره به کار باز گردد.

زبان بدن و میز مدیریت

ارتفاع میز مدیریتی ایده‌آل می‌تواند برای مدیران بسیار مهم باشد. این که تمام بالا تنه مدیر در برابر مهمانان قرار گیرد یکی از مهم‌ترین تأثیراتش القای حرکات زبان بدن مدیر، در جلسه به مهمانان است. یک یا چند حرکت دست، بدن و صورت مدیر می‌تواند سرنوشت یک جلسه را تعیین کند. از این رو برای بهره‌مندی از این امکان مدیر باید بخش مهمی از میز مدیریت خود را خالی نگه دارد. بی‌نیاز بودن مدیر از یک کامپیوتر روی میز و همین طور دیگر ابزار‌ها باعث بهبود کیفیت زبان بدن او می‌شود.

سامانه ساز بیشتر این ایده‌آل‌های میز مدیریتی را در نظر گرفته و برای مشتریان خود بهترین میز‌های مدیریتی را می‌سازد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *