میز کنفرانس

سالن‌‌های کنفرانس همیشه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های طراحان دکوراسیون داخلی بوده است. زیرا در این سالن‌ها یک میز بزرگ به همراه د‌ه‌ها صندلی، قرار دارد و تمام سطح اتاق را اشغال کرده‌اند. طراحی دکوراسیون اداری سالن‌های کنفرانس عملا طراحی میز کنفرانس است. شما عملا برای طراحی این اتاق یک میز را طراحی می‌کنید و البته صندلی‌های پیرامون این میز هم بسیار مهم‌اند. در این مقاله از وبلاگ سامانه ساز ما می‌خواهیم چند ایده برای میز کنفرانس خلاق و کاربردی را به شما ارائه کنیم. شاید استفاده از این ایده‌ها در یک دفتر و یا طراحی یک دکوراسیون داخلی کار مشکلی باشد، اما در صورت پیاده سازی درست آن شما می‌توانید یکی از بهترین و متفاوت‌ترین سالن‌های کنفرانس را داشته باشید.

ایده‌هایی که در این مقاله برای شما مطرح می‌شود عملا طرح‌هایی است که میز کنفرانس خلاق و کاربردی را به شما ارائه می‌دهد. کاربردی بودن در یک میز کنفرانس بسیار مهم است، زیرا کنفرانس و گردهمایی‌هایی که در یک سالن کنفرانس برگزار می‌شود همیشه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در صورت خللی در کاربردی بودن این میزها، احتمالا در روند کاری یک شرکت خلل ایجاد می‌شود.

سه ایده میز کنفرانس خلاق

میز کنفرانس بیضی

اولین نمونه میز کنفرانس خلاق ، میزی است بسیار بزرگ. ساخته شده از متریال‌هایی مانند، ام دی اف و یا اچ دی اف یا چوب طبیعی به شکل بیضی کامل. دور این میز بیش از ۲۰ نفر می‌توانند در یک جلسه شرکت کنند. اما چرا شکل بیضی می‌تواند یک میز کنفرانس خلاق را برای شما پدید آورد. در  این میز از هر جای سالن می‌توان افراد کناری و البته نفر اول جلسه که در بالای میز نشسته است را ببینید. شکل بیضی به کار رفته در این میزهای کنفرانس باعث می‌شود هیچ هم‌پوشانی خاصی روی صورت افراد ایجاد نشود و شما در جلسه صورت همه افراد را زیر نظر داشته باشید و البته از زبان بدن آنها آگاه شوید.

میز کنفرانس بیضی

میز کنفرانس با طرح چوب

استفاده از طرح چوب در تمام اکسسوریز‌های اداری به شدت در حال بیشتر شدن است. این طرح که حسی طبیعی و گرم را به بیننده منتقل می‌کند می‌تواند از تنش‌های موجود در یک جلسه کم کند. استفاده از رنگ‌های بافت دارد در دیوار با تونالیته های خنثی و همین طور متضاد با میز به همراه نور‌های سفید ملایم محیط را بسیار گرم و آرام می‌کند. درست است که در این طرح میز کنفرانس، شما افراد بسیار زیادی را نمی‌توانید دور میز بنشانید و با تعداد بالایی کنفرانس خود را برگزار کنید، اما جلسات شما در اوج آرامش برگزار می‌شود. منطقی بودن افراد موضوعی است که از نور‌ها و همین طور فضای گرم این سالن کنفرانس به شما منتقل می‌شود.

میز کنفرانس با طرح چوب

طرح چوب ماهاگونی چه از یک چوب جنگلی اعلا تهیه شده باشد و یا از یک متریال مصنوعی مانند اچ دی اف در این طرح میز کنفرانس خلاق باید در اوج درخشندگی باشد.

میز گرد و صندلی های بسیار راحت

در مقالات پیشین سامانه ساز درباره میز کنفرانس گرد با شما صحبت کردیم. این ایده خلاق میز کنفرانس موضوعی است که در بسیاری از دکوراسیون‌های اداری اجرا می‌شود. اما در انتخاب به میز کنفرانس گرد با صندلی‌های چرخدار بسیار راحت یک موضوع را باید در نظر گرفت. ارائه مطلب و پرزنت شما می‌تواند به صورت ایستاده در این محیط انجام شود. زیرا هیچ کس در کنار شما قرار نگرفته است و این موضوع یک فرصت بسیار خوب است که زبان بدن خود را به نمایش بگذارید و از تمام امکانات سخنوری خود استفاده کنید. از سویی دیگر همه حضار در سالن شما را به راحتی می‌بینند اما این ایده میز کنفرانس خلاق یک ایراد هم دارد و آن هم این است که باید بخشی از سالن بدون صندلی باشد. 

میزکنفرانس گردالبته در میزهای کنفرانس بسیار بزرگ مانند همین تصویر که می‌بینید، نبودن یک یا چند صندلی خللی در نشستن ایجاد نمی‌کند. اما یک خوبی دیگر هم برای این میز کنفرانس خلاق وجود دارد. از آنجایی که بسیاری از اتاق‌های کنفرانس به شکل مستطیل ساخته شده است میز گرد چهار فضا به شکل مثلث در اطراف خالی می‌گذارند. این فضاهای مثلثی جایی برای قرار دادن صندلی های دستیاریاران است، شما می‌توانید برای نشستن افراد فرعی جلسه جایی را فراهم کنید.

به هر حال داشتن یک یا چند ایده برای میز کنفرانس خلاق می‌تواند برای هر دکوراسیون اداری ذهن شما را پر از ایده های جالب و دوست داشتنی کند و از یک ایده به چندده ایده دیگر برسید.      

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *