دکوراسیون اداری

سلطان کار‌های عجیب و غریب و در عین حال سرشار از خلاقیت در دکوراسیون اداری ایکیا است. در این مقاله میخواهیم چند روند بسیار خلاقانه طراحی دکوراسیون ادرای را از نگاه ایکیا بررسی کنیم.

همه کسانی که در صنعت دکوراسیون داخلی اداری و منزل فعالیت دارند می‌دانند IKEA برای خود روند‌هایی را می‌سازد که گاه به روند‌های جهانی کسب و کار دکوراسیون داخلی نیز بدل می‌شوند.

در این مقاله سعی دارم نگاه دوباره‌ای به ایده‌های جالب ایکیا در سال ۲۰۱۹ بیندازم. پس با من همراه باشید تا از ایده‌های ایکیا لذت ببریم. به یاد دارید که در همین سایت یک مقاله درباره نباید‌های طراحی دکوراسیون داخلی نوشتم. الان موضوع آن مقاله در طراحی‌های ایکیا کاملا منعکس است. لطفا مقاله نباید‌های دکوراسیون داخلی راهم بخوانید.

استفاده از اکسسوریزهای قدیمی اما با کاربرد‌های جدید

این روز‌ها روی میز‌های کار دیگر کمتر می‌توان چراغ مطالعه پیدا کرد. چرا؟ چون همه تقریبا با کامپیوتر کار‌ می‌کنند و نور صفحات مانیتور‌ها هم به اندازه کافی است، هم قابل تنظیم است. اما تاریکی یک دفتر کاری فقط چشم‌های شما را آزار نمی‌دهد، بلکه باعث افسردگی شما هم ‌می‌شود. خب راه حل چیست؟ ایکیا از نور‌های متمرکز استفاده می‌کند مانند چراغ مطالعه. رو میز خود، یک چراغ مطالعه با نور زرد، سفید و یا ترکیبی از این دو فرض کنید. یک حس نوستالژیک به همراه نوری چشم نواز و ملایم که حس زندگی را به میز شما باز می‌گرداند و در عین حال از افسردگی شما جلوگیری می‌کند.

اما این همه ماجرا نیست، ایکیا یک شارژ وایرلس موبایل را در پایه این چراغ مطالعه طراحی کرده است. حالا هم می‌توانید نور خوبی روی میز کارتان داشته باشید، هم موبایلتان را بدون سیم شارژ کنید و هم زیر نور به این خوبی، هر گیاه آپارتمانی را پرورش دهید و زندگی را به میزتان دعوت کنید.

نور و گلدان را از یاد نبر

مقاله قبلی ما، درباره نباید‌های دفاتر کاری دکوراسیون اداری بود. حالا در تمام طرح‌های ایکیا شما این دو المان را می‌بینید. پنجره‌ای با پرده‌ها و قاب سفید، که نور محیط، نه از یک زاویه بلکه از چندین زاویه به درون می‌تابد؛ یک گلدان سرحال و مست از نور و رسیدگی که در گوشه‌ای خود نمایی می‌کند. این دو در کنار هم یعنی شما، در دنیای مدرن و زیبایی زندگی می‌کنید که کار بخشی از زندگی است و در محیط کار باید زندگی کنید.

صندلی نچندان راحت در دکوراسیون اداری شما

شاید متضادترین مو‌ضوع با فرهنگ دکوراسیون اداری ما، این ایده خاص IKEA باشد. ایکیا در سال ۲۰۱۹ برای صندلی‌های اداری خود اغلب طرح هایی نه چندان راحت را انتخاب کرده. در این صندل‌ها که در دکوراسون‌های اداری به کار رفته‌اند در نگاه اول برای راحتی کارمند و مدیر لحاظ نشده است. زیرا صندلی‌ها کوچک، با نشیمن‌های کم اسفنج یا بی اسفنج و در بسیار موارد با پایه‌های بلند طراحی شده‌اند. در دکوراسیون اداری همه تلاش بر این است که شما بتوانید بیشتر بنشینید و بیشتر کار کنید. اما با این صندلی‌ها هر یک ساعت باید بلند شوید و بدن خود را ورزش دهید. بله این دقیقا همان هدفی است که این صندلی‌ها را برای آن طرحی کرده‌اند. 

دکوراسیون اداریشما باید هر یک ساعت بلند شوید بدن خود را ماساژ دهید و جریان خون را در بدن خود هدایت کنید. این گونه کمتر به عوارض نشستن‌های طولانی مدت دچار می‌شود. البته دکوراسیون اداری را IKEA یک کل منسجم می‌بیند، به این معنی که برای یک دفتر چندین جای نشستن و کار را در نظر می‌گیرد تا اگر از نشستن روی یکی از صندلی‌ها خسته شدید به سراغ جای دیگری بروید و این گونه فضای کار خود را هم گسترش دهید و هم از نشستن روی صندلی‌های مختلف در حالت‌های گوناگون لذت ببرید.

هم خانه هم محل کار با دکوراسیون اداری جدید IKEA

 

 به این عکس توجه کنید در این عکس یک اتاق نشیمن، یک دفتر کار و یک آشپزخانه به همراه تمام امکانات را می‌بینید. همه چیز برای زندگی، آن هم یک جا برای آن که کار کنیم و زندگی کنیم. این که کافیبار یک دفتر کار را به یک آشپزخانه با امکانات نسبتا کامل بدل کنیم، خود یک ایده انقلابی است. اما به یاد داشته باشید که این دکوراسیون اداری برای کار کردن ۲۴/۷ طراحی شده است. برای  این که نهار، شام و صبحانه‌ را در آن صرف کنید و بی‌آن که دفتر کارتان را ترک کنید، مدت‌های بسیار طولانی روی پروژه‌ها و طرح‌های کاریتان وقت بگذارید. شاید این گونه دکوراسیون‌های اداری IKEA برای مادرانی که در خانه به کار سخت و حرفه‌ای مشغول‌اند، ایده‌آلی تمام عیار باشد.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *