میز کنفرانس

میز کنفرانس یک عنصر بسیار مهم در طراح داخلی یک اداره است. این واقعیتی است که بیشتر ایده‌ها و خلاقیت‌های تجاری یک شرکت پشت یک میز کنفرانس شکل می‌گیرد. ما می‌آموزیم گرد یک میز بیندیشیم و توانایی و ایده‌های خود را به اشتراک بگذاریم.

اما دقت داشتید موقع خواندن چند خط بالا، درباره نشستن پشت میز کنفرانس، فعل به گرد میزی نشستن را انتخاب کردم. ما گرد یک دیگر جمع می‌شویم، اما به دور میز‌ها مستطیلی. چرا به دور میزهای گرد کنفرانس نمی‌گذاریم؟ یا به عبارت بهتر چرا میز کنفرانس ما گرد نیست؟

این موضوع اولی است که خوب است برای آن موتور خلاقیتمان را به کار بگیریم. فضای خود را تصور کنید یک میز کنفرانس گرد به چه درد آن می‌خورد و چه تغییر را در روند کاری ما به وجود می‌آورد.

بگذارید این طرح را با یک میز کنفرانس کلاسیک مقایسه کنم. در طرح معمول میز کنفرانس قسمتی از میز که به درب ورودی اتاق شما نزدیک است، پایین اتاق حساب می‌شود و در قدیم کسانی که در جلسات اهمیت بیشتری داشتند دورتر به درب ورودی می‌نشستند و صدر نشین مجلس می‌شدند و طبیعتا افراد بی‌اهمیت در جلسه در کنار درب ورودی جای می‌گرفتند. این بخشی از فرهنگ قدیمی ماست. اما در جلسات امروز مدیر و کارمند باید به یک اندازه فکر کنند و اگر بنا به همفکری باشد، جلسه مفید است و اگر بنا باشد کسی به دیگران دستور دهد بهتر است آنها را ایمیل بزند.

این واقعیتی است که اگر شما تفکری مدرن دارید بهتر است دکوراسیون مدرن داشته باشید و اگر تفکرات قدیمی را می‌پسندید بهتر است از دکوراسیون‌های قدیمی و چیدمان های قدیمی استفاده کنید.

طرح استفاده از میز کنفرانس گرد عملا یک ایده نو است که در جلسات شما، هم عرضی افراد را القا می‌کند. در چنین طرحی همه به فکر کردن در جلسه دعوت می‌شوند. در سامانه ساز ما به دنبال هماهنگی دکوراسیون اداری با  تفکرات افراد هستیم.

میز کنفرانسدر تصویر این بخش از مقاله شما دفتری را مشاهده می‌کنید که از نظر من و بسیار از دکوراتورهای دکوراسیون اداری عملا یک دفتر برای آینده است. همان طور که می‌بینید یک میز مشورت یا یک میز کنفرانس کوچک ۴ نفره در این دفتر مشاهده می‌شود که به شکل گرد ساخته شده است.

میز کنفرانس

تنها ایرادی که می‌توان بر یک میز کنفرانس گرد وارد کرد، این است که، این میزها برای اندازه‌های بیش از شش نفر فضای محیط را پِرت می‌کنند. به این معنی که به هر حال دایره شکل است که وقتی در یک محیط مستطیلی قرار می‌گیرد موجب پرت فضا می‌شود.

میز کنفرانس با طرح مجزا

دیگر نوع میز کنفرانسی که می‌توان به عنوان یک ایده خلاقانه به آن نگاه کرد، عملا نوعی از میز کاری مستقل است که به واسطه زوایای مکملش، می‌تواند به عنوان یک میز کنفرانس از آن استفاده کرد. اگر دفتر شما جای قرار دادن هر دو نوع میز کار و کنفرانس را ندارد بهتر است این نوع میز کنفرانس را انتخاب کنید؛ زیرا هم ارتباط چشم در چشم با حاضرین در جلسه را حفظ می‌کنید و هم با استفاده از این نوع میز کنفرانس همیشه در یک گردهمایی به سر می‌برید. این میز کنفرانس را به کسانی پیشنهاد می‌کنم که، موجودیت کارشان با ارتباط‌های لحظه‌ای گره خورده است.

میز کنفرانس

چیزی شبیه پاف بجای صندلی

آخرین موضوعی را که برای میز کنفرانس متفاوت می‌خواهم به شما پیشنهاد کنم، تعویض صندلی‌ها ست. یک بار به جلسات خود دقت کنی برخاستن از صندلی حتی تکان خوردن روی آنها، می‌تواند سخت و دردسر ساز باشد. نشستن و برخاستن از روی صندلی‌ها خود کاری است که باید ذهن را در یک جلسه مشغول آن کنید. حالا اگر صندلی میز کنفرانس خود را با چیزی شبیه پاف عوض کنید، چه می‌شود. در نگاه نخست افراد بیشتری را می‌توانید دور میز کنفرانستان جای دهید. از سوی دیگر تحرک در چنین جلسه‌‌ای بالا می‌رود، افراد زیادی می‌توانند در جلسه شرکت کنند. هر جایی از اتاق جلسه بنشینند و از هر جای اتاق جلسه اظهار نظر کنند و در جلسه شرکت جویند.  این بار که خواستید یک میز کنفرانس برای محیط کاری خود خریداری کنید حتما به میز گرد و چندین پاف اضافه برای دور آن فکر کنید. 


۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *