دکوراسیون اداری فرانسوی

در این مقاله سامانه ساز مانند چند مقاله پیشین که دکوراسیون اداری ژاپنی و بریتانیایی را بررسی کردم، این بار به سراغ خطه فرهنگ پرور فرانسه می‌رویم و می‌خواهیم دکوراسیون اداری را از دریچه نگاه فرانسوی ببینیم.

سامانه ساز همه جای دنیا را می‌گردد تا بهترین‌ها را در وب سایت خود به شما ارائه دهد. پس لطفا با این مقاله همراه باشد که یکی از متفاوت‌ترین سبک‌های دکوراسیون داخلی را به شما معرفی کنیم.

دکوراسیون اداری به سبک فرانسوی یکی از تجملی‌ترین مدل‌های دکوراسیون اداری است. میزان تجمل به کار رفته در این سبک تا حدی است که عملا دکوراسیون اداری به دکوراسیون یک اتاق پذیرایی نزدیک می‌کند.

تجمل از هر گوشه یک دکوراسیون به سبک فرانسوی می‌بارد آنچنان که در هر گوشه‌ای مجسمه‌، آینه یا تابلوی نقاشی قرار گرفته است. برای این که گیج نشویم باید اجزای اصلی را بررسی کنیم، اگر چه این سبک خاص از دکوراسیون آنقدر جزئیات دارد که به هیچ عنوان نمی‌توان آن را به صورت کامل بررسی کرد. اما سعی می‌کنیم در این مقاله المان‌های اصلی آن را بررسی کنیم.

میز کار در دکوراسیون اداری به سبک فرانسوی

یک میز منبت کاری شده با صفحه‌ای از سنگ و نقوشی طلاکاری شده اما نه چندان بزرگ. در بیشتر مواقع در این سبک خاص دکوراسیون اداری، میز بدون کشو و کاملا مستطیلی است. طرح میز مانند یک چهار پایه باریک است که اتفاقا مانند یک میز اداری هم ارتفاع ندارد. دلیل ارتفاع کم این دسته از میز‌ها را در مورد بعد برای شما به صورت کامل شرح می‌دهم.

مبل راحتی بجای صندلی در دکوراسیون اداری به سبک فرانسوی

در این سبک خاص از دکوراسیون اداری ، صندلی اداری جایی ندارد. به جای آن بیشتر مبل‌هایی با روکش ساتن بسیار براق با رنگ‌های طلایی، لاجوردی و یا شکری استفاده می‌شود. مبلی‌های جمع و جور مانند مبل‌های میزبان که در پذیرایی‌های استفاده می‌شود اما با تشک‌های ضخیم، همراه با کوسن. دلیل کوتاه‌تر بودن میز کار در این سبک خاص از دکوراسیون اداری نیز همین است، چون قرار است با یک مبل راحتی هماهنگ شود.   

دکوراسیون اداری فرانسویضعف عمده دکوراسیون فرانسوی

اگر قرار است با دفتر کار خود، هر چشم را خیره کنید و یا دفتر کار شما بیشتر‌ از آن که جایی برای کار‌های طولانی مدت باشد، بیشتر جایی برای مذاکرات و ایده پردازی و نوشتن است و الهام گرفتن است؛ دکوراسیون اداری به سبک فرانسوی چیز جالبی است. اما این سبک از دکوراسیون اداری ضعف‌های عمده‌‌ای دارد که عملا آن را روز به روز از دنیای امروز ما دور می‌کند.

در دنیای امروز کار با انواع وسیله‌های اداری بسیار رواج دارد. از فاکس و پرینتر بگیرید تا انواع تبلت و لپ‌تاپ و دیگر وسایل الکترونیک. اما این سبک دکوراسیون، جایی را برای این دسته از انواع وسایل اداری و کاری در نظر نگرفته است. اضافه کردن  جایی برای استفاده از این دسته از وسایل هم در این دکوراسیون چندان جایگاهی ندارد. اساسا خاستگاه این تفکر طراحی داخلی بنا، برآمده از فرانسه دو قرن گذشته است و اوج این تفکر طراحی داخلی را در کاخ‌های فرانسوی آن دوران می‌بینیم. به نوعی این تفکر تجملی برداشتی مینیمال از آن کاخ هاست. پر واضح است که تمام سبک‌های قدیمی و به خصوص سبک طراحی دکوراسیون اداری در قرون گذشته با پذیرش ابزار‌های این دوران مشکلاتی عمده دارند.

اما دکوراسیون اداری به سبک فرانسوی در میان دیگر سبک‌ها، بیشترین عدم پذیرش مدرنیسم را دارد. چرای آن را باید در اوج هارمونی این سبک بدانیم. قرینه سازی‌ها جزئیات بی‌شمار و تجمل خیره کننده، حتی استفاده از آیینه‌های قدی بزرگ در طراحی فضا، همه و همه شما را در محیطی بسیار دقیق و بی‌چون و چرا در بر می‌گیرد که حذف یا اضافه کردن یک المان به این محیط می‌تواند تمام فرایند طراحی را دچار چالش کند.

دکوراسیون اداریدو سبک انگلیسی و فرانسوی سبک‌های بسیار تجمل گرایی در طراحی دکوراسیون داخلی هستند. سبک‌هایی که در ظاهر تاریخ مصرف آنها گذشته است. اما استفاده از المان‌های آنها با برقراری هارمونی در فضا می‌توان فضای شما به اوج زیبایی برساند. ما نیز در سامانه ساز برای ایده پردازی و اجرای بسیاری از سبک‌های دکوراسیون اداری در خدمت شما هستیم. 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *