دکوراسون اداری استارتاپ ها

استارت آپ‌‌ها این روزها پیشروترین شرکت‌های دنیا هستند سرویس‌هایی مانند اسنپ و دیجی کالا در ایران و آمازون و اپل در خارج از ایران بهترین نمونه‌های استارت‌آپ‌ها هستند. در این مقاله ما به دکوراسیون اداری برای استارت‌آپ‌ها می‌پردازیم و سعی می‌کنیم در این مطلب به المان‌هایی بپردازیم که با آن‌ها نیازهای مهم این دسته از شرکت‌‌ها برطرف می‌شود.

در ابتدا و قبل از آن که بگوییم دکوراسیون اداری استارت‌آپ‌ها باید چگونه باشد باید تا حدی این شرکت‌ها را بشناسیم. زیرا طراحی خوب طراحی است که برای زندگی کاری افراد یک شرکت ساخته و پرداخته شده شده باشد و نیاز‌های افراد آن شرکت را برطرف کنند.

استارت‌آپ ها چگونه کار می‌کنند

استارت آپ‌ها اغلب شرکت‌های ایده پردازی هستند که با مرکزیت قرار دادن ایده‌ها می‌توانند به نوآوری‌های بسیار خاصی در کسب و کار خود مبادرت بورزند. این شرکت‌ها با تعداد کمی نیرو، کار خود را شروع می‌کنند اما رشد‌های بسیار زیادی دارند. یعنی امکان دارد که یک استارتاپ امروز با ۵ نفر شرکت خود را آغاز کند و در ظرف مدت شش ماه تعداد افرادش ۱۰ برابر شود. همین طور این شرکت‌ها با فناوری‌های روز به شدت سر و کار دارند و در بسیاری موارد، حتی سازنده این فن‌آوری‌ها هستند. پس محیط این دسته از شرکت‌ها باید تواند حجم و سعی از گجت‌ها، کامپوتر‌ها و صفحه‌های نمایش را در خود جای دهد.

اما این موارد بخشی از ماجرا است زیرا دکوراسیون اداری استارتاپ‌‌ها باید. جایی باشد برای افرادی که به صورت بسیار طولانی به کار عمیق می پردازند و البته باید در کار خود به شدت خلاقیت داشته باشند. ساعت‌های کار طولانی و ارتباط میان اعضای تیم یکی دیگر از موضوعاتی است که در محیط‌های استارت‌آپی باید تسهیل شود.

دکوراسیون اداری استارتاپ‌ها باید چگونه باشد

استارت‌آپ‌ها را در بسیاری از جاهای دنیا با دکوراسیون اداری آنها می‌شناسند. البته زیاد نمی‌توان به آنها لقب دکوراسیون اداری داد زیرا اساسا آنقدر با دکوراسیون اداری ادارات و دفاتر فرق دارد که وجه شبه‌شان از افتراق آنها کمتر است.

اما همان طور که گفتیم خلاقیت و ایده اصلی‌ترین بخش یک استارتاپ است. پس ما هم به عنوان یک طراح دکوراسیون اداری باید حس خلاقیت را به افراد منتقل کنیم. این موضوع برای افراد و محیط‌های گوناگون می‌تواند متفاوت باشد. گروهی نوشتن شعار‌ها انگیزشی روی دیوارها، محیط را برای خلاقیت آماده می کنند و گروهی هم از نقش‌های خاص برای این کار استفاده می‌کنند. اما برخی هم رنگ محیط را با رنگ‌های اکتیو تغییر می‌دهند. استفاده از اکسسوریز‌های خاص، می‌تواند دفتر شما را به او گرمی و هیجان برساند. این واقعیتی است که در دکوراسیون اداری مانند تمام هنرهای تجسمی باید به این موضوع فکر کنیم که نمایش دادن از گفتن برتر است و ارزش بیشتری دارد. از این رو از شعار دادن کم کنید و رنگ‌های خاص را به دکوراسیون داری خود اضافه کنید.

از دیگر سو ساعت‌های کار طولانی می تواند روحیه همه را ضعیف کند. در بسیاری از موارد جای دادن خلاقیت و ساعت کار طولانی در یک ظرف مکانی کار مشکلی است. اما استفاده از انواع مبلمان راحتی و جذاب برای لم دادن و نشستن و کار کردن می‌تواند کار کردن را راحت تر کند و سطح خلاقیت افراد را بالا ببرد.

از ای رو در دکوراسیون اداری که برای استارت آپ ها تهیه دیده می‌شود، بیشتر بجای آن که ساخت میز اداری و صندلی و شکل و شمایل آن بپردازند به ساخت انواع مبلمان اداری و مبل ها راحتی می پردازند که کارکنان بتوانند روی این مبل‌ها بیشتر و بهتر کار کنند و البته به راحتی بنشینند. اساسا نزدیک کردن دکوراسیون اداری به دکوراسیون خانه اصلی ترین دست آورد دکوراسیون های اداری استارت‌آپ ها بوده است.   

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *