میز اداری

معرفی انواع میزاداری کارمندی

میز اداری یکی از محصولات مبلمان اداری و از تجهیزات دکوراسیون اداری هر شرکت می باشد که باید برای بدست آوردن بهره وری بیشتر و بهترین بازدهی کاری به صورت استاندارد برای کارمندان فراهم شود تا بیشترین بازده کاری را داشته باشند. از دیگر کاربرد های میز اداری در تجهیز سالن ها و اتاق های کنفرانس می باشد.

” شرکت سامانه ساز فرابین آمادگی طراحی و ساخت انواع میز اداری را در اندازه و طرح های مختلف با تعداد نفرات مورد نیاز شما را دارد “

سامانه ساز فرابین طراحی و تولید انواع میز اداری را با استفاده از مواد اولیه مرغوب و با بالاترین احساس راحتی ارائه می دهد. همچنین شرکت سامانه ساز فرابین برای تجهیز سالن های کنفرانس و همایش، دیوار پوش و دیوار کوب و غیره نیز خدمات ارائه می دهد

انواع میز اداری

میز اداری در انواع گوناگونی طراحی و تولید می‌شود. در واقع بنا بر ویژگی‌های میز اداری، این عنصر کارآمد و پراستفاده را به انواع مختلفی تقسیم‌بندی می‌کنند. اما شاید بتوان تقسیم‌بندی میزهای اداری به نمونه‌های مدرن و کلاسیک را، متداول‌ترین این تقسیم‌بندی‌ها دانست. از آنجا که این روزها میزهای اداری مدرن بیش از نمونه‌های کلاسیک مورد استقبال قرار گرفته‌اند؛ بد نیست با انواع میز اداری مدرن نیز آشنا باشیم.

به‌طور کلی میزهای اداری مدرن شامل چند گروه میز با اهداف گوناگون هستند. میزهای اداری ساده و شخصی انواعی از میزهای اداری هستند که برای یک کارمند مشخص با حیطه وظایف معلوم، طراحی شده است. ویژگی کلی این میزها هماهنگی آن با وظیفه کاربر و تک کاربره بودن است. این میز اداری می‌تواند در انواع گوناگونی از جمله میز کامپیوتر، میز نوشتن، میزهایی با فضای ذخیره‌سازی و… تقسیم شوند. میزهای اداری شخصی اجازه می‌دهند تا امکانات دقیق‌تری برای هر میز طراحی شود.

نوع دیگر میز اداری مدرن، میزهای کار گروهی هستند. میزهای کار گروهی همزمان با مطرح شدن روش طراحی دکوراسیون اداری به صورت باز، مورد استفاده قرار گرفته‌اند. این میزها با توجه به محدودیت فضای دفاتر اداری، اجازه می‌دهند تا چند کاربر به‌صورت همزمان روی یک فضای کاری فعالیت کنند. ویژگی بارز میز کار گروهی راحتی و کاربردی بودن در عین فضای اشغالی کم است.

نوع دیگری از میزهای اداری مدرن که این روزها در کشورهای پیشرفته مورد توجه قرار گرفته است؛ میز کار ایستاده است. این میزها اجازه می‌دهند تا کاربر، ساعاتی از روز کاری را به صورت ایستاده به فعالیت بپردازد؛ تا فشار کمتری بر ستون مهره‌های او وارد شود. به نوعی می‌توان میز اداری ایستاده را در زمره مبلمان اداری ارگونومیک دانست. منظور از مبلمان اداری ارگونومیک، مبلمانی است که با توجه به ویژگی‌های بدن انسان طراحی شده است؛ و می‌کوشد تا باعث وارد شدن کمترین میزان فشار ممکن به بدن شود.

انتخاب میز اداری

بدون شک محیط کار بر بهره وری و پیشرفت هر شرکتی تاثیر زیادی دارد. یکی از اقلامی که نقش مهمی در این امر ایفا می کند میز اداری است. میز اداری را در انواع مختلف طرح، رنگ و اندازه می توان یافت اما هر میز اداری برای کاربردی خاص مناسب می باشد.

بسته به اینکه فعالیت شرکت شما به چه نحو است، میز اداری مخصوص به خود را انتخاب کنید. به فضا و ارگونومی بودن میز اداری باید توجه زیادی کرد. می توان با انتخاب میز مناسب احساس راحتی را برای کارمندان به ارمغان بیاورید. اگر کارمندان شما با رایانه کار می کنند میزی را انتخاب کنید که فضایی برای کیس رایانه داشته باشد و کابل های رابط را بتوانید براحتی متصل کنید.

برای شرکت هایی که بصورت مکتوب کار می کنند، میز اداری را که جای کافی برای قرار دادن سند ها و کتب داشته باشد و بتوان براحتی کارهای روزمره را انجام داد و کشو برای جا دادن اسناد داشته باشد انتخاب کنید. در صورتی که هم با رایانه کار می کنید و هم از کاغذ استفاده می کنید، باید میزی را انتخاب کنید که هم فضای زیاد برای کار داشته باشد و هم دارای کشو و کمد باشد.

میز اداری نباید به پا فشار بیاورد. ارتفاع و محل قرار گیری پا باید راحتی را برای استفاده کننده فراهم کند. در صورت استفاده از میز استاندارد فشار کمتری به کارمندان منتقل می شود.

میز اداری باید از نظر طرح و رنگ متناسب با محیط شرکت یا سازمان باشد. با استفاده از طرح هماهنگ میز و محیط شرکت، احساس مطلوب تر و بهتری را برای کارمندان و مراجعین ایجاد کنید.

میز اداری از مواد مختلفی ساخته می شوند. بسته به سلیقه و نظر شما می توانید از انواع چوب، ام دی اف و فلز در میز اداری خود استفاده کنید. استفاده از مواد لوکس در میز مدیریتی جلوه و نمای بهتری ایجاد می کند.

ابزار و یراق برای میزهای اداری و مدیریتی دارای تنوع بسیاری هستند. از جنس های لوکس و مرغوب گرفته تا انواع معمولی و کم هزینه هر کدام که متناسب با محیط شرکت و هزینه شما می باشد را می توانید برای میز اداری خود انتخاب کنید. برای ایجاد محیطی زیبا و در عین حال کارآمد یکی از مهمترین مواردی که باید به آن توجه کافی شود، انتخاب میز اداری مناسب می باشد، که راحتی میز اداری برای کارمندان و مراجعین از مهمترین ها است.

وجه تمایز و برجسته شرکت سامانه ساز فرابین در امکان تغییر سایز بر اساس نیاز و دارای تنوع برای انتخاب رنگ روکش ها در تمامی محصولات این شرکت می باشد.

ویژگی های میز های اداری

در سازمان ها و ادارات انواع مختلفی میز باید انتخاب شود تا برای کارکرد در آن قسمت مناسب باشد. هر شرکت و یا اداره ای نیازمند میز مخصوص به خود می باشد. بیشتر فعالیت های ادارات و شرکت ها بر روی انواع میزهای اداری انجام می شوند.

طراحی این میزها باید طوری باشد که فضای کافی و مورد نیاز کارمندان را داشته باشد و بتوانند نیازهای کارمندان را برطرف کنند.

هر میز اداری باید فضاهایی برای قرار دادن اسناد و پوشه ها داشته باشد و در ضمن به راحتی بتوان به آن اسناد و مدارک دسترسی داشت و از آنها استفاده کرد.

از دیگر مواردی که باید رعایت کرد فضای رفت آمد کارکنان می باشد. میزی را انتخاب کنید که افراد بدون هیچگونه سختی از کنار آنها رفت و آمد داشته باشند و به کارهای خود برسند.

علاوه بر میز اداری قفسه ها و کمد های مورد استفاده در اطراف این میزها هم از اهمیت بالایی برخوردار هستند این کمدها و قفسه ها برای کارمندان جزء موارد ضروری می باشند.

 

ساختار میز اداری

هر شرکت و اداره ای فعالیت مخصوص به خود را دارد; بنابراین از میزی استفاده کنید که با فعالیت کارمندان هماهنگ باشد تا آن‌ها بتوانند کارهای خود را بخوبی انجام دهند.

میزی که برای کارمندان در بخش جوابگوی تلفن مناسب باشد باید فضای کافی برای قرار دادن تلفن، کاغذها و پرونده های آنها داشته باشد. کشوهایی داشته باشد که براحتی و بدون دور شدن از میز بتوان به آنها دسترسی داشت. در صورتی که اکثر کار کارمندان با استفاده از کامپیوتر کارهای خود را انجام می دهند باید میزی را انتخاب کنیم که کیس کامپیوتر را بتواند در خود جای دهد و از طرفی بر روی آن هم فضای کافی برای صفحه نمایش آن باشد.

از هر کدام از مواد اولیه برای میز اداری می توان استفاده کرد بشرطی که با دکوراسیون اداری شرکت متناسب باشد و جلوه ای چشم نواز داشته باشد. با این کار باعث بالا رفتن روحیه کارمندان شده و در نتیجه راندمان آنها بالا خواهد رفت. هر چه استفاده از میز راحت تر باشد و ظاهری مناسب داشته باشد کارمندان کارهای خود را راحت تر انجام داده و دیرتر خسته خواهند شد.

میز اداری و دکوراسیون اداری شرکت برای انتقال احساس خوب به ارباب رجوع نقش زیادی دارد با ایجاد محیط مناسب احساس اعتماد بیشتری به شما و کسب و کار شما خواهند داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *