دکوراسیون اداری به سبک بریتانیا

سبک‌های مختلف دکوراسیون اداری آن چنان متنوع است که می‌توان دنیای‌های بسیار گوناگونی را با دیدن و پدید آوردن آنها برای خود ساخت و شناخت. یکی از بهترین راه‌های رسیدن به دکوراسیون اداری دلخواهتان این است که این سبک‌های متنوع را بررسی کنید و ببینید که کدام یک از آنها مناسب روحیه شماست.

اگر هم دوست نداشتید به صورت تمام کمال از یک سبک خاص دکوراسیون اداری پیروی کنید. می‌توانید از برخی از المان‌های آن الهام بگیرید. این الهام گرفتن سبب می‌شود با برقراری رابطه بصری بین برخی المان‌ها، هماهنگی بصری را در دکوراسیون اداری خود بالا ببرید.

در این مقاله از وب سایت سامانه ساز می‌خواهیم دکوراسیون اداری را به سبک بریتانیایی بررسی کنیم. در برخی جاهای دنیا سبک خاصی از دکوراسیون اداری بر دفاتر و ادارات حاکم است، که می‌توان برخی از المان‌های آن را در دکوراسیون اداری خود پیاده کرد و روح خاصی را در آن دمید.

کلیات سبک دکوراسیون اداری بریتانیایی

این سبک از دکوراسیون اداری، عملا ساخته شده از فرش دستباف و چوب بلوط و چرم گاو اعلاست . انگار که بریتانیایی‌های اصیل عادت دارند همیشه در رولز رویس خود باشند و از کار کردن چوب‌های خوش طرح و چرم‌های اصیل در هر یک از بخش‌های زندگی خود خسته نمی‌شوند. نور طبیعی جواهر گرانبهایی است که در بریتانیا باید به دنبال آن گشت و این جزیره نمناک در بسیار موارد در حسرت آن است. از این رو در دکوراسیون اداری بریتانیایی هم پنجره‌هایی که نور طبیعی را با گشاده دستی به داخل دعوت می‌کنند به خوبی دیده می‌شود.

دکوراسیون اداری اینگلیسی

فرش دستباف، باغ ایرانی در بریتانیا

هیچ کس نمی‌داند چرا از قرن نوزدهم تا به امروز انگلیسی‌های اصیل، این قدر به فرش دستباف ایرانی علاقه داشته‌اند. این علاقه تا حدی بوده است که در روزگار اوج اقبال این سبک خاص از دکوراسیون اداری و داخلی، تجارتی بسیار عظیم برای خرید فرش دستباف، میان ایران و بریتانیا در جریان بوده است. این تجارت تا به آنجا بوده است که اکنون برخی از نفیس‌ترین قالی‌های دستباف ایرانی در انگلستان و اسکاتلند در قصرهای لرد نشین‌های آن دیار گسترده است.

فرش ایرانی به خصوص در نقش و جنس قدیمی آن از ضخامت قابل توجهی برخوردار است. نرمی و در عین حال گرمای خاصی از آن به محیط انتقال می‌یابد و البته نقش و رنگ یک نواخت طرح چوب و چرم را که، نقش رایج این دکوراسیون اداری است، تنوعی چشم نواز می‌دهد. ضمنا این فرش‌ها اگر با پشم خالص بافته شده باشند، در برابر رطوبت به شدت مقاومند و دچار مشکل نمی‌شوند.

البته در انواع مدرن این دکوراسیون اداری فرش‌های گران قیمت ایرانی جای خود را به موکت‌هایی با بافت ضخیم داده‌اند.

دکوراسیون اداری بریتانیایی 

مبلمان اداری چوبی

مبلمان اداری همان طور که گفتیم در این سبک دکوراسیون با چوب و چرم ساخته می‌شود. تشک‌های ضخیم دکمه دوزی شده در کاناپه‌های راحتی به شدت خود نمایی می‌کنند. اسراف زیاد در مصرف انواع چرم ما را بر می‌دارد که این سبک دکوراسیون اداری را سبکی نسبتا متجملانه بدانیم. اما راحتی مبل‌ها و صندلی‌های دست دوز را هرگز نمی‌توان با انواع مبلمان‌های اداری معمولی قیاس کرد.

چوب چوب و باز هم چوب

از میز اداری تا پارتیشن ها و و دیوارها پوشیده شده با کتاب و کتابخانه‌های چوبی، همه از چوب بلوط و گردو گرانبها پوشیده شده‌اند. چوب‌های لاک الکل خورده براق، که گاهی قیمت آنها به چند هزار پوند می‌رسد.

این حد استفاده از چوب فضاهای ساخته شده را دنج و آرام می‌کند . استفاده از المان‌های کوچک به شرط آن که با کلیت فضا منافات نداشته باشد می‌تواند این فضا را به حد بسیار خوبی چشم نواز کند.

دکوراسیون اینگلیسیاکسسوریز‌هایی مانند چراغ مطالعه پایه بلند کلاسیک با نور زرد و آباژور انگار برای این دکوراسیون ساخته شده اند.

شاید تمام یک دفتر در ایران را سخت باشد که به این شکل طراحی کنیم، اما می‌توان برای آرامش بخشیدن و دنج کردن فضای یک دفتر کار از این سبک دکوراسیون اداری الهام پذیرفت.   

 

    

 

   

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *